Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Które projekty zyskają poparcie jastrzębian? Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

Każdy mieszkaniec Jastrzębia, niezależnie od wieku, może zagłosować na jeden projekt ogólnomiejski oraz na jedno zadanie dotyczące osiedla lub sołectwa, w którym mieszka. Jastrzębski Budżet Obywatelski 2023 opiewa na kwotę 3 mln złotych.

Które projekty zyskają poparcie jastrzębian? Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego
Pula środków w budżecie miasta na realizację zadań objętych Jastrzębskim Budżetem Obywatelskim na 2023 rok wynosi 3 000 000 zł / fot. jastrzebie.pl

Głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego potrwa do końca tego tygodnia (23.06., niedziela).

Nie ma limitów wiekowych, jeśli chodzi o uprawnienie do zagłosowania w budżecie. Każdy mieszkaniec może oddać głos na 1 z 10 zgłoszonych projektów ogólnomiejskich. Równocześnie prowadzone jest głosowanie na projekty lokalne. Jastrzębianie z 10 osiedli i sołectw mogą zagłosować dodatkowo na projekty dotyczące ich miejsca zamieszkania, to: osiedle 1000-lecia, Arki Bożka, Barbary, Bogoczowiec, Jastrzębie Górne i Dolne, Gwarków, Zdrój, Bzie, Moszczenica i Ruptawa-Cisówka.

Głosy można oddawać:

  • przez internet na platformie konsultacyjnej - https://ankiety.jastrzebie.pl/
  • tradycyjnie w urzędzie miasta, w godzinach jego pracy
  • w mobilnym punkcie konsultacyjnym

Pula środków w budżecie miasta na realizację zadań objętych Jastrzębskim Budżetem Obywatelskim na 2023 rok wynosi 3 000 000 zł z czego 600 000 zł przeznaczone jest na zadanie ogólnomiejskie, a 2 400 000 zł na zadania w osiedlach i sołectwach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].