Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ustawa ws. maksymalnej ceny węgla za tonę podpisana przez Prezydenta. Kiedy zacznie obowiązywać?

Odbiorcy indywidualni, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe będą mogły skorzystać z zakupu węgla w maksymalnej cenie 996,60 zł za tonę. Ustawa wejdzie w życie po 14 dniach od ogłoszenia, czyli opublikowania jej w Dzienniku Ustaw RP.

Ustawa ws. maksymalnej ceny węgla za tonę podpisana przez Prezydenta. Kiedy zacznie obowiązywać?
Węgiel, brykiet lub pellet - to paliwa, których ceny będą rekompensowane przez państwo. Dopłaty otrzymają jednak sprzedawcy paliw, a nie odbiorcy indywidualni.

996,60 to maksymalna cena za tonę węgla, co znaczy, że można sprzedawać ją za mniejszą kwotę. Dopłaty nie będą wypłacane klientom, a sprzedawcom węgla na ich wniosek.

W Ustawie określono, że dopłatom podlegają węgiel kamienny, brykiet lub pellet, zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego, wydobyte lub wyprodukowane w RP lub do niej sprowadzone w okresie od 16 kwietnia do końca bieżącego roku.

Liczba ton paliwa, które można zakupić z dopłatą została ściśle określona i wynosi 3 tony na jedno gospodarstwo, spółdzielnię lub wspólnotę (jeśli mają ogrzewanie na dane paliwo).

Przedsiębiorstwa otrzymają do 1073,13 zł brutto dopłaty za każdą tonę sprzedaną po ustawowo maksymalnej cenie, o dopłatę należy wnioskować. Rekompensaty będą wypłacane z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny, Skarb Państwa przeznaczy na ten cel 3 mld złotych.

Przypomnijmy, że przy zakupie węgla jesteśmy zobowiązani do okazania kopii deklaracji złożonej do CEEB.

Skąd kwota 996,60 zł? Taka była przeciętna średnioroczna cena detaliczna 1000 kg węgla kamiennego w 2021 r. W tym roku ceny za tonę sięgają nawet do 3 tysięcy złotych.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zatroskany (199.247. * .239) 13.07.2022 07:50

pewnie masz w domu kaloryfery żeś taki mądry..."ciepło systemowe" - no to teraz będziesz kwiczał! Nie wiem, czy ci na internet starczy...

~Edeka (5.173. * .240) 13.07.2022 06:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Socjalizm wraca

mhl999 12.07.2022 23:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

droga redakcjo - pytanie ile lokalnych składów przystąpi do "promocji" rządu - rzućcie listą składów, które przystąpią do "akcji"