Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koty w opałach. Strażacy trzy razy jednego dnia wyjeżdżali, by ratować zwierzęta

W środę (27.07.) strażacy z Jastrzębia trzykrotnie podejmowali interwencje w sprawie zgłoszeń dotyczących kotów.

Koty w opałach. Strażacy trzy razy jednego dnia wyjeżdżali, by ratować zwierzęta
Wszystkie interwencje zakończyły się pomyślnie / fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój

Pierwsza pojawiła się prośba o pomoc. Po godzinie 9:20 właścicielka zwierzęcia zadzwoniła, że jej kot wdrapał się na drzewo i nie może zejść z powrotem. Strażacy udali się we wskazane miejsce przy ul. Boża Góra Prawa w Jastrzębiu. Przy użyciu drabiny mechanicznej ściągnięto kota i oddano w ręce kobiety.

Kolejne zgłoszenie pojawiło się o 16:20. Jak wynikało z informacji, w zbiorniku retencyjnym, ogrodzonym siatką, w wodzie znajdował się żywy kot, który nie mógł się wydostać. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kot nie znajduje się w zbiorniku należącym do Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej i Rekultywacji tylko na skarpie obok. Strażacy sporządzili dokumentację fotograficzną. Kiedy podjęli próbę zbliżenia się do zwierzęcia, ten oddalił się w kierunku pobliskich zabudowań.

Nieco ponad godzinę później, o 17:33 wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem dyspozytor Straży Miejskiej przekazał informację, że kot topi się w zbiorniku retencyjnym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kot znajduje się w zbiorniku należącym do Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej i Rekultywacji - stał na niezalanym dnie zbiornika. Kota wyciągnięto przy użyciu drabiny przystawnej, nie odniósł obrażeń, po uwolnieniu uciekł w nieznanym kierunku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].