Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ledwo stała na nogach. Małe dziecko pod opieką kompletnie pijanej matki

Policjanci zostali wezwani do awantury domowej, po przyjeździe na miejsce okazało się, że we wskazanym mieszkaniu znajduje się kompletnie pijana kobieta, pod opieką której był jej 5-letni syn. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej.

Ledwo stała na nogach. Małe dziecko pod opieką kompletnie pijanej matki
Kobieta uznała, że nie widzi przeszkód, by się napić alkoholu, kiedy ma pod opieką dziecko. / fot. pogl., pixabay

Zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju, wpłynęło do dyżurnego w poniedziałek (8.08.), ok. godziny 18.15. Policjanci, którzy udali się na miejsce, pod wskazanym adresem zastali 43-latkę, która miała pod opieką 5-letniego syna.

Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu, miała ona również problemy z wymową i utrzymaniem równowagi. Na pytanie policjantów, przyznała, że piła wcześniej alkohol, ale nie widzi powodów, by to wykluczało możliwość opiekowania się dzieckiem.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 43-latki, okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 5-letni chłopiec został zabrany z mieszkania i przekazane pod opiekę rodziny zastępczej. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który dokładnie zbada, czy lekkomyślna matka swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo.

Policja przypomina: Alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka. Osoby pod jego wpływem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które zwłaszcza w tak młodym wieku, bardzo jej potrzebują. Należy o tym pamiętać z uwagi na bezpieczeństwo podopiecznych oraz z powodu możliwości poniesienia surowych konsekwencji, jeżeli dziecku coś się stanie w czasie, gdy rodzic będzie pod wpływem alkoholu.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hoym2 (46.134. * .74) 10.08.2022 19:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tydzień temu też w Jastrzębiu dziecko pozbawione opieki wypadło z 3 piętra. 500+ ewidentnie zamiast na dzieci idzie niestety na alkohol.....

~Prywaciarz (93.179. * .78) 09.08.2022 13:15
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Dajecie jej za free 500+ co miesiąc by miała kobita na alko a potem zdziwienie,że pije i roboty się nie chyci!