Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie głosuje w wyborach samorządowych

Od rana jastrzębianie ruszyli do urn. Głosowali już główni kandydaci do fotela prezydenta miasta Marian Janecki, Alina Chojecka i Grzegorz Matusiak. Lokale wyborcze są czynne do godz. 22. 

Jastrzębie głosuje w wyborach samorządowych

Jak dobrze zagłosować? - Mieszkańcy naszego miasta otrzymają trzy karty do głosowania. Na każdej z nich będzie można zaznaczyć tylko jedną kratkę, a tym samym oddać jeden głos. I tak na kartce różowej znajdą się kandydaci na prezydenta miasta, na białej radni, a na niebieskiej przedstawiciele do sejmiku wojewódzkiego - wyjaśnia Krzysztof Kucia, z jastrzębskiego magistratu. 

W naszym mieście wyznaczone zostały 3 okręgi, w których w sumie wybranych zostanie 23 radnych. Do okręgu pierwszego należą sołectwa Borynia, Bzie, Skrzeczkowice, Szeroka oraz osiedla 1000- lecia, Jastrzębie- Górne i Dolne, Morcinka, Staszica i Zofiówka. Z kolei okręg drugi tworzą sołectwa Moszczenica oraz osiedla Bogoczowiec, Gwarków, Chrobrego, Przyjaźń, Tuwima, Zdrój i Złote Łany. W trzecim okręgu znalazły się sołectwa Ruptawa-Cisówka oraz osiedla Arki Bożka, Barbary i Pionierów. 

O fotel prezydenta miasta walczy w tych wyborach 7 kandydatów: Alina Chojecka, Marian Janecki, Witold Kosiorek, Ryszard Kozaczek, Grzegorz Matusiak, Joanna Rzeszut i Piotr Szereda. Jeżeli w pierwszej turze wyborów, żaden z kandydatów nie uzyska 50 procent poparcia, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury. Ta zaplanowana jest na 5 grudnia.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~adek (84.234. * .174) 21.11.2010 21:43

Brawo! Jako jedyny portal podajecie aktualne informacje o wyborach.
Jaką obstawiacie frekwencje? Ja 37,60% :)

~gościu (87.205. * .136) 21.11.2010 20:35

Jesteście świetni. Gratuluję portalu

~gość (84.234. * .174) 21.11.2010 19:01

21,50%? To chyba mało jak na godz 15?

~mieszkaniec (94.42. * .15) 21.11.2010 16:25

Chciałbym pogratulować prowadzącym ten portal za przedstawienie większości kandydatów i pomoc w podjęciu decyzji na kogo głosować. Portal na 5+ !