Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powstanie centralna dyspozytornia ambulansów

Będą zmiany w krajowym systemie ratownictwa medycznego. Po reorganizacji Jastrzębie-Zdrój stanie się ważnym ośrodkiem w regionie, powstanie tu centrala zarządzająca ambulansami z regionu.

Powstanie centralna dyspozytornia ambulansów

- Województwo śląskie zostało podzielone na sześć dużych rejonów operacyjnych, w których ambulanse będą zarządzane z centralnie zintegrowanych dyspozytorni - wyjaśniał w Radiu 90 dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, Wojciech Miciński. Jedna z takich dyspozytorni powstanie w Jastrzębiu. Inne zostaną utworzone w Częstochowie, Sosnowcu, Gliwicach, Katowicach i Bielsku-Białej.

Centrala, która powstanie w Jastrzębiu, będzie sprawowała nadzór nad ambulansami z regionu raciborsko-rybnickiego. Dyrektor WPR zapewnia, że reorganizacja usprawni system zarządzania w ratownictwie medycznym.

Poza utworzeniem centrali w Jastrzębiu Zdroju, planuje się utworzenie zespołów ratownictwa w Świerklanach i Krzyżanowicach. Karetka stacjonująca w Świerklanach będzie pochodziła z oddziału rybnickiego, natomiast Racibórz dostarczy ambulans Krzyżanowicom.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pyta (195.34. * .177) 19.01.2011 00:06

A czy to nie powinno funkcjonować w ramach CPR?

~bernard (195.34. * .52) 18.01.2011 18:04

Dziwne, że Bolek Piecha z Rybnika jeszcze nie interweniuje. Tak kilka lat temu chcial pograzyc nasz szpital, na rzecz rybnickiego szpitala

~KABUDABU (85.50. * .200) 18.01.2011 11:53

Miło to słyszeć, nasi chorzy będą mieli lepiej, gorzej jak bedzie trzeba dojechac tymi karetkami do Raciborza

~gość (195.34. * .177) 18.01.2011 11:50

Wspaniale! Tylko co z tego skoro nawet ratownictwo medyczne nie ma pieniędzy