Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radni zbierają podpisy mieszkańców pod apelem

Mieszkańcy miasta będą mogli złożyć swoje podpisy pod apelem jaki na poniedziałkowej sesji radni wystosowali do NFZ, Ministerstwa Zdrowia, środowisk medycznych oraz polityków.

Radni zbierają podpisy mieszkańców pod apelem

Mieszkańcy miasta będą mogli składać swoje podpisy pod apelem począwszy od czwartku. Listy będą dostępne w placówkach służby zdrowia na terenie miasta.

Owocem burzliwej poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej był projekt apelu skierowanego do parlamentarzystów i władz centralnych. Radni domagają się w nim podjęcia działań mających poprawić dostęp do usług medycznych.

- Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój apeluje do Ministra Zdrowia, Posłów, Senatorów Ziemi Śląskiej, a także urzędników Narodowego Funduszu Zdrowia i środowisk medycznych o podjęcie wszelkich niezbędnych działań w celu zapewnienia mieszkańcom miasta Jastrzębie-Zdrój szerokiego dostępu do specjalistycznych świadczeń opieki zdrowotnej - czytamy w apelu.

Czytaj więcej o apelu radnych i sesji nadzwyczajnej RM

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@Bulwers (195.34. * .177) 10.02.2011 08:17

Chłopie czytaj na spokojnie. Radni JUŻ PODPISALI teraz kolej na mieszkańców.

~Bulwers (78.133. * .1) 09.02.2011 21:44

Pytam gdzie są posłowie z naszego regionu? to ?mieszkańcy maja jakieś podpisy składac a od czego są radni. Za co biorą pieniądze ? K.... kiedy w końcu w tym państwie zapanuje porządek?????????????????????????

~gość (195.34. * .177) 09.02.2011 20:34

Wilos jak zawsze cięty język ale rzeczowy i w sumie słuszny!

~wilos1 (85.202. * .138) 09.02.2011 18:23

Koniecznie trzeba na jesień przegonić \"bandę czworga\" z Sejmu na Antarktydę.To oni przecież tworzą prawo.Sami jednak mają wydzielone szpitale,gdzie mogą się leczyć w komfortowych warunkach.

~gość (195.34. * .177) 09.02.2011 15:17

Wąpię żeby ten apel coś zmienił.

~realista (195.34. * .177) 09.02.2011 14:40

NFZ ma na rękach krew pacjentów! Taka jest prawda o tym systemie! Musimy im pokazać nasz sprzeciw zanim zmuszą nas do korzystania TYLKO z prywatynych usług!

~mentor (195.34. * .177) 09.02.2011 14:18

No to naprzód do przychodni!!!! Idziemy się podpisać!!

~goście goście (195.34. * .177) 09.02.2011 14:07

Bardzo dobrze! Może teraz NFZ przejrzy na oczy!