Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W magistracie zdjęcia pań z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet w holu głównym Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój można oglądać niezwykłą wystawę. Ekspozycja przedstawia jastrzębianki jako kobiety pracujące.

W magistracie zdjęcia pań z okazji Dnia Kobiet

Podpatrzone okiem obiektywu zostały: asystentka, kosmetyczka, manikiurzystka, kwiaciarka, policjantka, sędzia, górnik, fryzjerka, rehabilitantka, listonoszka, przedszkolanka, laborantka, lekarz radiolog, optyk, a także pracownice cukierni, sklepu mięsnego, sklepu warzywnego, sklepu zoologicznego, stacji benzynowej, a nawet siostra zakonna i diakon.

Wszystkie kobiety przedstawione są w codziennym, zawodowym otoczeniu. Fotografie opatrzone zostały krótką informacją o każdej z pań. Autorką zdjęć jest Aneta Nowicka, a ekspozycję przygotowała Magdalena Oślizło. Wystawa prezentowana będzie również w galeriach handlowych "Zdrój" i "Jastrzębie".

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wilos1 (85.202. * .138) 08.03.2011 23:28

Po odzyskaniu wolności Dzień Kobiet przyjmowany był ze wstydem,bo było świeżo po komunizmie. Potem przez lata się z niego wyśmiewano.Obecnie coraz natarczywiej się go promuje, wprowadzając usilnie w świadomość ludzi,a szczególnie młodzieży.Historia zatoczyła koło i wracamy do starych \"dobrych\" czasów.

~Maja (84.234. * .207) 08.03.2011 23:00

Dziękuję, drogie panie lubią także życzenia bez okazji,to tak przy okazji:):):):)

~pan (195.34. * .177) 08.03.2011 21:31

A korzystając z okazji - wszystkiego najlepszego Drogie Panie!

~sisi (84.234. * .174) 08.03.2011 13:14

Super ta wystawa. Widziałam i polecam każdemu!