Obchody 66. rocznicy wyzwolenia Jastrzębia
W piątek 25 marca, przy pomniku na Bożej Górze odbyły się obchody 66. rocznicy wyzwolenia Jastrzębia-Zdroju. Wzięli w nich udział m.in. delegacje władz miasta, konsulatu rosyjskiego oraz mieszkańcy.
Punktualnie o godzinie 10:00 w mieście zawyły syreny alarmowe. Zgromadzeni przy pomniku na Bożej Górze uczcili pamięć wyzwolenia chwilą ciszy.
Na uroczystości obecni byli m.in. wiceprezydent Krzysztof Baradziej, Franciszek Piksa, przedstawiciele Sejmiku Województwa Śląskiego, Marian Jarosz i Anna Hetman oraz przedstawiciele Rady Miasta oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Przybyli również kombatanci, harcerze i uczniowie szkół.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali program artystyczny. Zaśpiewali pieśni patriotyczne oraz wyrecytowali wiersze o tematyce narodowej.
Odmówiono także krótką modlitwę za poległych żołnierzy. Igor Kovaliov przedstawiciel Konsulatu Federacji Rosyjskiej w Krakowie w swoim wystąpieniu stwierdził, że ofiara żołnierzy Armii Czerwonej i wojska czechosłowackiego nie poszła na marne.
Poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.
Jest prawdą,\"że ofiara żołnierzy Armii Czerwonej (...) nie poszła na marne\".Wymordowano tysiące prawdziwych Polaków.Przybyło renegatów,szubrawców pozbawionych zwykłej ludzkiej przyzwoitości.Lenin określał ich mianem \"pożytecznych idiotów\".Zostaliśmy \"wyzwoleni\" przez jednego z największych zbrodniarzy w historii ludzkości i zamknięci w bolszewickiej niewoli na 50 lat.
Aaaa! To dlatego coś wyło rano ;)
Oj doradca nam się nie sprawdza. Jastrzębie-Zdrój na szarfie zapomniało myślnika, powinien na to zwrócić uwagę. Jaki pan taki kram.
Świat,który ciągle przypomina o zbrodniach Hitlera,a zbrodniczy system komunistyczny wcale mu nie przeszkadza jest światem załganym po dziurki w nosie,obrzydliwym jak toczona przez czerwonego żuka kulka gnoju.
Kolejny raz pytam od czego wyzwolenie? To przecież zamiana jednego okupanta na drugiego jeszcze może nawet gorszego.Dlaczego? Bo w mentalności trwa do dnia dzisiejszego.