Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy remont zamkniętych schodów w Jarze?

Na ostatniej sesji Rady Miasta, Jerzy Lis i Janusz Tarasiewicz interpelowali m.in. ws. zamkniętych schodów w obrębie Jaru Południowego.

Kiedy remont zamkniętych schodów w Jarze?

W odpowiedzi, wiceprezydent Krzysztof Baradziej poinformował, iż w chwili obecnej z użytkowania zostało wyłączonych 5 kompletów schodów.

Jeszcze w tym roku planowany jest remont trzech z nich - w Jarze Południowym (u wylotu ulicy Pomorskiej oraz w rejonie pawilonów przy Mazowieckiej) i na ulicy Kaszubskiej (dojście do Przedszkola nr 5). 

- Na obecną chwilę nie planuje się kolejnych zamknięć, niemniej w przypadku stwierdzenia zagrożenia dla użytkowników wyłączenia z użytkowania mogą nastąpić w każdej chwili - zapowiada prezydent. 

Według urzędników pieniądze z budżetu miasta pozwolą na wykonanie remontu od 3 do 4 kompletów schodów. Planowany termin oddania do ponownego użytku schodów w Jarze Południowym oraz przy ulicy Kaszubskiej przewidziany jest na koniec sierpnia.

Ponadto, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował, że w związku z interpelacją dotyczącą schodów przy Domu Handlowym "Arenda" wykonana została kontrola zabezpieczenia technicznego schodów, w związku z którą wspomniane schody zostały zamknięte. 
 

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~;-)) (84.234. * .135) 19.05.2011 18:51

śmiech na sali!! schody na jarze ?!
z tego co się orientuję to połowa jastrzębskich schodów jest zabarykadowana takimi przedziwnymi barierkami .. a ludzie nie dość że przechodzą nadal przez nie to jeszcze wydeptują nowe ścieżki koło tych paskudnych \"schodów widmoo\" ..
WSTYD DLA MIASTA I TYCH KTÓRZY NIM ZARZĄDZAJĄ!!

~mop (195.34. * .177) 19.05.2011 17:36

tarasiewicz to chyba bierze jakies pieniądze za interpelowanie bo nie ma chyba sprawy jakiej by nie poruszył

~gość (195.34. * .177) 19.05.2011 17:07

No przecież jest napisane

~INTERPELACJA wspólna (89.78. * .43) 19.05.2011 13:48

Interpelacja była zgłoszona wspólnie z radnym J. TARASIEWICZEM.

~kolejny w wielkopolskiej (83.30. * .225) 19.05.2011 13:42

ja już zdążyłem zapomnieć, że tam na Jarze były schody... porażka

~z wielkopolskiej (195.34. * .177) 19.05.2011 13:27

Takiego syfu ze schodami to jeszcze nigdy chyba nie było. Aż wstyd. Zwłaszcza te przy Arendzie. Nawet ich nie zabezpieczyli odpowiednio. Ludzie wciąż tamtędy chodzą

~gość (195.34. * .177) 19.05.2011 13:25

Dokładnie Misiek. Miasto ma kasę na DGP ale głupich schodów od roku nie potrafi zrobić

~Misiek (87.239. * .48) 19.05.2011 12:57

To jest chore, żeby wydawać kasę na to, by na górce ze Zdroju na Szóstkę rosły tulipany (ładnie to wygląda, ale... po co?) i na czyściki do dróg i chodników (deszcze mógłby je wyręczyć), jednocześnie wmawiając, że nie ma w budżecie (niezadłużonego miasta na prawach powiatu) pieniędzy na remont schodów. Ten problem dotyczy też parku zdrojowego (wizytówki miasta w jakimś sensie), w którym schodki są zablokowane zaspawanymi (ale też odmalowanymi - na to była kasa) stalowymi elementami.