Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wciąż trwa usuwanie skutków nawałnicy

Cały czas trwa likwidowanie skutków wtorkowej nawałnicy jaka przeszła nad miastem. Strażacy na bieżąco otrzymują wezwania do usunięcia pochylonych drzew i gałęzi.

Wciąż trwa usuwanie skutków nawałnicy

Dziś do godziny 13:00 Państwowa Straż Pożarna odnotowała trzy interwencje związane z pochylonymi konarami, które zagrażały liniom energetycznym i telefonicznym. Tak było m.in. przy ulicy Pszczyńskiej. Przy ul. Ranoszka pochylone drzewo groziło runięciem na budynek gospodarczy.

W środę, w godzinach południowych, strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącym drzewie przy ul. Podhalańskiej. Na miejsce udał się jeden zastęp PSP. Strażacy zastali drzewo tlące się od uderzenia pioruna. Pożar szybko ugaszono - cała akcja trwała około ośmiu minut.

Strażacy wciąż podejmują kolejne interwencje, jednak sytuacja powoli się stabilizuje. - Już w tej chwili jest coraz mniej zgłoszeń. Największe zagrożenia zostały usunięte. - powiedział Mirosław Juraszczyk, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Jastrzebiu.

Dyżurny Straży Miejskiej poinformował, że na obszarze miasta trwa porządkowanie terenów zielonych. Pracownicy służb komunalnych na bieżąco usuwają gałęzie i konary połamane przez nawałnicę.

Środowe oraz dzisiejsze opady nie wyrządziły już większych szkód, ale w kilku miejscach w mieście doszło do podtopień.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gość (195.34. * .177) 22.07.2011 08:23

Ale nie burze, wichry i problemy

~gość (195.66. * .252) 22.07.2011 07:52

Obfite letnie opady są już normą od około 15 lat...

~Mariusz S. (195.34. * .177) 21.07.2011 21:58

Pogoda wpada ze skrajności w skrajność. Albo są upały że trudno to znieść albo znowu pada przez cały czas. Szczerze to nie tylko przez widoki na przyszłość ale też pogodę zastanawiam sie coraz poważniej nad wyjazdem z kraju.

~gość (84.234. * .174) 21.07.2011 18:48

gangweiss, warto jeszcze dodac ze w USA są upały i juz ponad 20 osób zmarło...

~WP (195.34. * .177) 21.07.2011 18:12

No właśnie gangweiss to mnie martwi, że te ulewy w lecie to coraz mniej przypominają anomalie a coraz bardziej stają się normą. Mam nadzieję że to się nie skończy jakąś powodzią.

~gangweiss (84.234. * .48) 21.07.2011 15:12

Nie złe anomalie pogodowe. U nas nawałnice, a w Chile największe opady śniegu od 50 lat.

~gość (195.34. * .177) 21.07.2011 14:45

No to pewnie szybko się to nie skończy