Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Jastrzębiu świętowano Dzień Sybiraka

Na cmentarzu komunalnym odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka. Świętowanie poprzedziło dzień 17 września, który jest rocznicą radzieckiej napaści na Polskę.

W Jastrzębiu świętowano Dzień Sybiraka

Na miejsce przybyli przedstawiciele służb mundurowych, urzędu miasta, związków zawodowych, harcerzy i uczniowie z jastrzębskich szkół.

Wszystkich gości powitał prezes jastrzębskiego koła Związku Sybiraków, Ryszard Czarnecki. W sposób szczególny dziękował za obecność ppłk Jerzego Flisa, ponieważ pamięć wojska jest wyjątkowa ważna dla ludzi, którzy przeżyli Sybir.

Podczas uroczystości odmówiono modlitwę w intencji żołnierzy poległych na wschodzie. O elementy artystyczne zadbali uczniowie ZS 3, którzy deklamowali wiersze. 

W kilku słowach do zgromadzonych, prezydent miasta Jastrzębie Marian Janecki, mówił o początkach wywózek, które miały miejsce już po powstaniu styczniowym. Wspomniał również o ludziach, którzy po wywiezieniu, pozostali na wschodzie. Wypowiedź uwieńczyło odwołanie się do motta umieszczonego na pomniku: "Panie jeśli my zapomnimy o nich, zapomnij o nas."

Po przemówieniu miał miejsce apel poległych, zakończony salwą honorową Reprezentacyjnej Kompanii Wojska Polskiego. Następnie, przedstawiciele złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Po wszystkim goście przenieśli się do Domu Zdrojowego, gdzie zaplanowano m.in. spotkanie z babcią sybiraczką.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (84.234. * .219) 21.02.2017 08:51

do adimni napisałam komentarz zapomniałam podac kto pisze proszę wpisać Rybka601p.dnia 21.02.2017.godz7-8 zpowazaniem