Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Lekcja białoruskiego" w Młodzieżowej RM

Młodzieżowa Rada Miasta zorganizowała projekcję filmu "Lekcja białoruskiego". Pokaz odbył się w związku z obchodzonym co miesiąc Dniem Solidarności z Białorusią.

"Lekcja białoruskiego" w Młodzieżowej RM

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, Rafał Beń zapoznał uczniów jastrzębskich szkół średnich z sytuacją panującą za wschodnią granicą naszego państwa. 

Jak sam mówił, dzień ten jest wyrazem akcji obywatelskiej mającej na celu wyrażenie sprzeciwu wobec łamania praw człowieka i zasad demokracji na Białorusi. Jest także przypomnieniem daty 16 września 1999 r., kiedy nieznani sprawcy porwali jednego z liderów białoruskiej opozycji Wiktara Hanczara i związanego z opozycją biznesmena Anatola Krasnouskiego. Do chwili obecnej nie udało się ustalić sprawców porwania, ani odnaleźć zaginionych opozycjonistów.

Po spotkaniu, uczestnikom zostały rozdane pamiątkowe flagi niepodległej Białorusi.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jeziorski (193.104. * .10) 21.10.2011 11:52

Moze lepiej skupcie się na łamaniu praw człowieka i zasad demokracji w naszym kraju.

~Ewa (192.168. * .195,) 21.10.2011 08:00

Brawo Rafał! mądry, z inicjatywą, z wieloma zainteresowaniami, które przekazuje innym- tak trzymaj !

~ZIOŁO STRACIŁO MOC (89.78. * .43) 19.10.2011 23:26

Czy tenże młodzieniec nie Po-trafi nic o Polsce PO-wiedzieć? Czy Białoruś to jego motto?