Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policja sprawdzała, czy piesi przestrzegają przepisów

We wtorek w całym województwie Śląskim prowadzone były działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Głównym celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.

Policja sprawdzała, czy piesi przestrzegają przepisów

Policjanci sprawdzali przede wszystkim, czy piesi stosują się do przepisów ruchu. - Odnotowano aż 25 przypadków popełniania przez nich wykroczeń. 23 osoby przechodziły w miejscu do tego niedozwolonym, z kolei 2 nie zastosowały się do sygnalizacji świetlnej. W związku z nieprzestrzeganiem przepisów, 13 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, pozostałe 12 pouczono. Ujawniono także jeden przypadek nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, za co kierujący został ukarany mandatem karnym - informuje policja.

Statystyki wskazują, że piesi są sprawcami ponad połowy wypadków, do których dochodzi z ich udziałem. Wobec tego, że stanowią oni szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rudofil (83.22. * .150) 24.10.2012 13:31

przez cały dzień w całym jastrzębiu policja wyłapała 25 osób? Wystarczy stanąć przy kioskach na pawilonach żeby w ciągu kilku minut wyłapać kilka osób które bez żadnego skrępowania śśmigają przez pasy na czerwonym. Tak samo z urzędu miasta w stronę przychodni, i chyba najlepsze miejsce do takiej akcji, droga między kaszubska a hawaną. Wspaniałe napisy na chodnikach \"Przejście przez jezdnie wzbronione\" same pokazują gdzie ta akcja powinna być prowadzona.

\"Statystyki wskazują, że piesi są sprawcami ponad połowy wypadków, do których dochodzi z ich udziałem. Wobec tego, że stanowią oni szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.\" - powtórzę to co napisałem w wiadomości przed akcją. Piesi zachowują się jak święte krowy i to jest powód dlaczego dochodzi do wypadków z ich udziałem a nie jak zostało tu stwierdzone, że \"stanowią oni szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego\"