PO: Strategia rozwoju miasta nie jest dobra

Podczas ostatnich obrad rady miasta rozmawiano na temat strategii rozwoju miasta na lata 2013-2041. Głównymi tematami stały się budowa Centrum Naukowo-Badawczego na Moszczenicy oraz przywrócenie kolei. Takie plany według radnych jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej nie powinny dominować w strategii.

PO: Strategia rozwoju miasta nie jest dobra

- Sama idea jest dobra, tylko musimy się zastanowić czy to w tej chwili jest nam najbardziej potrzebne - mówił radny Ogiegło podczas ostatniej konferencji prasowej.

Były prezydent miasta nie zgadza się również z tworzeniem strategii rozwoju miasta pod koniec kadencji rady miasta i prezydenta, która skończy się w 2014 roku. Plan strategiczny przejmą i będą realizowały nowe władze.

- Robienie strategii tylko po to, żeby dostać pieniądze w ostatnim rozdaniu środków z Unii Europejskiej to jest zbyt mało. Nie budujmy projektów, które nie mają odbicia w rzeczywistości i w realnym zapotrzebowaniu (…) Apeluję żebyśmy się wszyscy opamiętali i podeszli realnie do tych zagadnień a nie wieszali gruszek na wierzbie - powiedział Janusz Ogiegło.

Radni jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej będą chcieli by władze miasta przedstawiły raport z aktualnej strategii rozwoju miasta. Prawdopodobnie na następnej sesji rady miasta złożą odpowiedni wniosek.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kibic (85.202. * .57) 04.02.2013 22:09

Jasio (fasoal) już był i nic nie zrobił ale wyborcy się POznali na nim

~Andrzej (195.34. * .170) 04.02.2013 13:36

Strategia rozwoju? To Jastrzębie się rozwija? To dla mnie duża sensacja, bo dotychczas tego nie zauważyłem.

~krzychu (195.66. * .252) 04.02.2013 10:48

1,5 mld euro - tyle Polska będzie musiała płacić rocznie Unii za to, że rząd Donalda Tuska nie realizował właściwej dyrektywy, zaniżając standardy oczyszczania ścieków.

\"Największy skandal z wykorzystaniem funduszy unijnych w dziejach UE\" - tak brytyjski \"The Telegraph\" nazywa ujawnioną w Polsce sprawę drogowego kartelu.

Więc proszę skończcie i wstydu sobie oszczędźcie.

~słowik (78.31. * .1) 04.02.2013 09:31

Ci z PO ludziom głowy zawracają jakimiś strategiami żeby dostać od Unii jakieś pieniądze.A czy strategią nie było by pomyśleć co robić żeby miasto i państwo nie wyludniało się?Was tylko pogonić na cztery strony świata a najwięcej z was to w stronę Izraela.Pejsate darmozjady!!!