Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PO: Strategia rozwoju miasta nie jest dobra

Podczas ostatnich obrad rady miasta rozmawiano na temat strategii rozwoju miasta na lata 2013-2041. Głównymi tematami stały się budowa Centrum Naukowo-Badawczego na Moszczenicy oraz przywrócenie kolei. Takie plany według radnych jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej nie powinny dominować w strategii.

PO: Strategia rozwoju miasta nie jest dobra

- Sama idea jest dobra, tylko musimy się zastanowić czy to w tej chwili jest nam najbardziej potrzebne - mówił radny Ogiegło podczas ostatniej konferencji prasowej.

Były prezydent miasta nie zgadza się również z tworzeniem strategii rozwoju miasta pod koniec kadencji rady miasta i prezydenta, która skończy się w 2014 roku. Plan strategiczny przejmą i będą realizowały nowe władze.

- Robienie strategii tylko po to, żeby dostać pieniądze w ostatnim rozdaniu środków z Unii Europejskiej to jest zbyt mało. Nie budujmy projektów, które nie mają odbicia w rzeczywistości i w realnym zapotrzebowaniu (…) Apeluję żebyśmy się wszyscy opamiętali i podeszli realnie do tych zagadnień a nie wieszali gruszek na wierzbie - powiedział Janusz Ogiegło.

Radni jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej będą chcieli by władze miasta przedstawiły raport z aktualnej strategii rozwoju miasta. Prawdopodobnie na następnej sesji rady miasta złożą odpowiedni wniosek.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kibic (85.202. * .57) 04.02.2013 22:09

Jasio (fasoal) już był i nic nie zrobił ale wyborcy się POznali na nim

~Andrzej (195.34. * .170) 04.02.2013 13:36

Strategia rozwoju? To Jastrzębie się rozwija? To dla mnie duża sensacja, bo dotychczas tego nie zauważyłem.

~krzychu (195.66. * .252) 04.02.2013 10:48

1,5 mld euro - tyle Polska będzie musiała płacić rocznie Unii za to, że rząd Donalda Tuska nie realizował właściwej dyrektywy, zaniżając standardy oczyszczania ścieków.

\"Największy skandal z wykorzystaniem funduszy unijnych w dziejach UE\" - tak brytyjski \"The Telegraph\" nazywa ujawnioną w Polsce sprawę drogowego kartelu.

Więc proszę skończcie i wstydu sobie oszczędźcie.

~słowik (78.31. * .1) 04.02.2013 09:31

Ci z PO ludziom głowy zawracają jakimiś strategiami żeby dostać od Unii jakieś pieniądze.A czy strategią nie było by pomyśleć co robić żeby miasto i państwo nie wyludniało się?Was tylko pogonić na cztery strony świata a najwięcej z was to w stronę Izraela.Pejsate darmozjady!!!