Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odejście radnych PO to ruch polityczny?

W ostatnim czasie dwóch członków Platformy Obywatelskiej odeszło z klubu radnych. Według Romana Foksowicza mogło to być spowodowane pobudkami politycznymi. Tymczasem prezydent miasta zarzuca, że jastrzębską PO kieruje odgórnie partia.

Odejście radnych PO to ruch polityczny?

Decyzja o odejściu radnych nie była nagła. Już wcześniej były sygnały, że współpraca między dwoma radnymi z resztą klubu nie układa się dobrze. Widoczne to było m.in. w głosowaniach, spod których wyłamywali się dwaj byli już radni PO - Damian Gałuszka i Piotr Włodarek. Zdaniem Romana Foksowicza (PO), aktualnego kandydata na wiceprzewodniczącego Rady Miasta, na tą decyzję składały się nie tylko odmienne poglądy i wizje radnych, ale również względy polityczne.

- Skutecznie pracowano nad tym, żeby taką decyzję podjęli. I to pracowały ugrupowania popierające prezydenta - powiedział Roman Foksowicz.

Z powodu nieobecności Mariana Janeckiego, na taki zarzut odpowiedział wiceprezydent Krzysztof Baradziej. - Żadne działania polityczne nie miały miejsca i nikt nie kierował się takimi pobudkami, ponieważ nie jesteśmy partią polityczną. Uważamy, że dwaj radni mogą bardzo dużo zrobić dla miasta w naszym ugrupowaniu, które nie jest zależne od struktur partyjnych wyższych szczebli i może samodzielnie działać, i podejmować decyzje - powiedział wiceprezydent.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej pojawił się zarzut mówiący o tym, że władze partii politycznej miałyby wpływać na jastrzębskich radnych PO. Taką opinię przedstawił w mediach prezydent Marian Janecki. Roman Foksowicz, przewodniczący klubu radnych PO w Jastrzębiu, odpiera takie zarzuty, mówiąc, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Popieracz (84.234. * .174) 16.03.2013 10:15

Co zrobił Gadowki? Na przyklad pomógł pozyskać kase na Droge Głowną Południową która tak bardzo sie zawsze chwali prezydent i brał udział opracowywaniu projektu do niej. Popierał pomysł żeby autostrada \"szła\" blisko Jastrzębia. Przygotowywal ustawe o deputacie węglowym z którym nie raz górnicy mieli problem. Nie raz zabiegał o srodki dla jastrzebskiego szpitala na sprzet i remonty. I przynajmniej cos mówi na mównicy a nie jak Matusiak ktory nawet z kartki czytac dobrze nie potrafi...

~Januszek (5.9. * .25) 16.03.2013 10:02

Wiecie co , jak mozna pisac o pośle Gadowskim dobrze ??? A co on takiego zrobił dla naszego miasta , nie mówiąc już o skali całego kraju ??? Dla mnie niestety kolejny poseł który w moich oczach nic nie reprezentuje sobą , bezbarwny ..... no nie , przyklejenie do stołka, i pobieranbie diety to chyba jedyne celowa działania , wg mnie tenmu Panu to w przyszlych wyborach już podziękują .....To samo myślę o kolejnym super pośle , jednojajowym z jastrzębskiego ugrupowania PIS .

~Gość (85.202. * .19) 15.03.2013 09:55

do hehe: i co może jeszcze ministrem był?

~Gość (84.234. * .174) 15.03.2013 09:45

Wsólnota teraz ma w większości radnych z przylegających do miasta wiosek więc \"blokowi mieszkańcy\" nie moga liczyc na ich działania w sprawach nurtujących tychże obywateli.

~Gość (89.72. * .85) 14.03.2013 22:33

I tak kolejni radni dołączyli do wspólnoty rodzinno-towarzysko-kolesioskiej która od lat rządzi miastem i pociąga za biznesowe sznureczki. Opisane to już było w znanym tygodniku.

~hehe (88.90. * .64) 14.03.2013 20:43

Ja znam takiego, co do kolejnych wyborów kandydował najpierw z Ligi Polskich Rodzin, potem z PiSu, a na końcu z PO. Jeden i ten sam człowiek:D

~urzędnik (79.191. * .94) 14.03.2013 17:25

Ludzie,dajcie spokój odeszli i już. nie pierwsi nie ostatni. są inne problemy w tym mieście a nie ciągle Gałuszka i Włodarek plus nawiedzony Foksowicz.

~Gość (84.234. * .174) 14.03.2013 14:10

Gadowski ma więcej charyzmy więc nie musi się pięknie uśmiechać do mieszkańcow jak obecny prezydent by zdobyć ich głosy

~stałyGość (195.238. * .203) 14.03.2013 12:59

To poznaj kulisy pracy Janeckiego. Żenada, że ktoś patrzy na partię, a nie na to co kto robi a przede wszystkim na efekty pracy.

~ptok (78.31. * .1) 14.03.2013 10:15

23 marca w Katowicach i innych większych miastach odbędą się manifestacje ODWOŁAĆ TUSKA.Więcej szczegółów można znalezć np. na portalu \'\'miziaforums\'\'.Już nie stwarzajcie zainteresowania tą partią bo większość normalnych ludzi gó...no obchodzi PO.Banda szmaciarzy!!

~stałyGość (195.238. * .203) 14.03.2013 09:36

W 100 procentach zgadzam się z ŻAL.PL. Nie trzeba być partią, aby uprawiać politykę. Janecki z ekipą robi to lepiej niż PO i PiS razem wzięci. A nawet gdyby kierowała nimi partia, a mówią dobrze to co to za strata? I jaki problem. Problem mają rządzący w mieście, bo brak kompetencji i walka o stołki zabrała im rozum. Nic nie robią z rozmysłem, logika i merytoryką. Decyzje podejmowane są wg widzimisie prezydenta i ludzi otaczających go. Szkoda gadać. Ludzie powinniście popatrzeć na to z innej perspektywy. Każdy inny prezydent będzie lepszy niż Janecki. Ludzie nie powinni długo siedzieć na tych samych stołkach, bo im się w głowie przewraca. Więc głosujcie na innego, nawet gdyby miał być Gadowski. Przynajmniej ma doświadczenie i nowe spojrzenie na miasto z perspektywy Warszawki:)

~ŻAL.PL (84.234. * .174) 14.03.2013 08:44

\"ponieważ nie jesteśmy partią polityczną\" Panie Baradziej nie trzeba być partią polityczną żeby uprawiać politykę...

~ben (83.3. * .241) 14.03.2013 08:42

zgadnijcie w czyich rękach są marionetkami panowie Roman F. Janusz O i inni