Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownicy z całego kraju przyjadą do Jastrzębia

27 maja rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Tym razem impreza odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju i weźmie w niej udział kilkanaście zespołów.

Ratownicy z całego kraju przyjadą do Jastrzębia

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w poniedziałek w kinie "Centrum". We wtorek rozpoczną się zawody. Weźmie w nich udział kilkanaście zespołów z całej Polski. Uczestnicy zmierzą się w siedmiu konkursach, które oceniane będą przez licencjonowanych sędziów. Na razie wiadomo w jakich konkurencjach wezmą udział - o konkretnych zadaniach uczestnicy dowiedzą się dopiero w dniu zawodów.

- Konkursów będzie siedem, jeden z pewnością będzie dotyczył osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. Ale to do momentu rozpoczęcia zawodów pozostaje  tajemnicą. Zespoły ratownicze dopiero w dniu konkursowym dowiedzą się, w jakiej pozorowanej akcji będą uczestniczyć. Wszystkie zdarzenia zostały wymyślone i do tej pory jeszcze nikomu się nie przytrafiły, ale mogą się przecież wydarzyć. Musimy więc być na taką okoliczność przygotowani. Musimy ćwiczyć. - powiedział Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Ćwiczenia odbywać się będą w różnych miejscach na tererenia naszego miasta - na przykład w galerii Zdrój, przy kopalni Borynia i w Parku Zdrojowym. Zawody będą otwarte dla publiczności. W środę ulicami Jastrzębia przejadą najnowsze ambulanse pod eskortą policji. O godzinie 10:00 w Parku Zdrojowym odbędzie się pokaz samoobrony ratowników medycznych WPR.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pan Informator (84.234. * .174) 28.05.2013 20:17

Wiadomość o mistrzostwach otrzymaliśmy z niewielkim wyprzedzeniem. Dopiero dzisiaj zdobyliśmy informację na temat szczegółów przejazdu. Rozpocznie się on o godz. 10:15. Ambulanse zaczną trasę od Parku Zdrojowego, później przejadą ulicą Jagiełły, Podhalańską, Mazowiecką i na rondzie Centralnym z powrotem skierują się w stronę Parku Zdrojowego.

~Gość (89.200. * .56) 28.05.2013 20:09

o ktorej godzinie bedzie przejazd i jakimi drogami - informacje nie kompletne oraz małe wyprzedzenie chyba że wszystko wymyślili kilka godzin przed decyzją. Nawet portal informacyjny w tym miescie kuleje

~młody i zbłąkany 12-ska (89.73. * .164) 27.05.2013 20:47

a jakimi ulicami?

~Jastrzębianin (89.72. * .161) 27.05.2013 19:07

takie zawody powinny się odbywać w soboty i niedziele aby jak największa liczba osób mogła obejrzeć takie zawody a przy okazji może nawet czegoś się nauczyć

~Pan Informator (83.22. * .219) 27.05.2013 13:24

Oficjalny start zawodów jest 27 maja w poniedziałek. Konkurencje będą rozgrywane 28 maja. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd.

~magda125 (83.5. * .230) 27.05.2013 13:16

To kiedy się rozpoczynają te zawody? Bo 29 maja to środa a dalej jest napisane że w poniedziałek uroczyste otwarcie czyli, że dziś ? 27 maja?