Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zagórowski zadowolony z deklaracji premiera

10 września ruszyły Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2013. Obecny był na nich premier Donald Tusk, który zapowiedział, że państwo wesprze przemysł górniczy. Z takiej deklaracji zadowolony jest Jarosław Zagórowski, prezes JSW. 

Zagórowski zadowolony z deklaracji premiera
Zdjęcie archiwalne

We wtorek w trakcie otwarcia targów, premier Donald Tusk podkreślał rolę górnictwa i przemysłu ciężkiego w budowaniu polskiego PKB. W czasie swojego wystąpienia mówił o tym, że Polska będzie rozwijać odnawialne źródła energii, ale największe znaczenie dla energetyki będzie miał węgiel kamienny i brunatny.

Uznaliśmy, że szanując cele ekologiczne i potrzebę redukcji emisji gazów cieplarnianych, szczególnie CO2, będziemy jednak stawiali na węgiel. Tak będziemy inwestowali w przemysł wydobywczy i przemysł maszyn górniczych, aby poprzez nowoczesne technologie ograniczać emisje CO2, a nie poprzez wykreślanie węgla z naszego miksu energetycznego - zapewniał szef rządu.

Z deklaracji premiera zadowolony był prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jarosław Zagórowski udzielił wypowiedzi portalowi wnp.pl:

- Wypowiedź premiera jest przełomem dla polskiego górnictwa. Widać, że rząd dostrzegł, że górnictwo na całym świecie potrafi być lokomotywą rozwoju gospodarczego. Mam nadzieję, że za słowami premiera pójdzie również zmiana podejścia do górnictwa różnych urzędów państwowych, tak, aby wspierać rozwój tego sektora.

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nik (83.30. * .23) 14.09.2013 10:20

ciekawe co tam robi pan Jarosław wylany z Seju.

~Gość (94.254. * .197) 11.09.2013 23:10

POkreceni traca poparcie i szukaja glosow u grupy spolecznej ktora chcieli zniszczyc GORNIKOW

~hehe (84.234. * .81) 11.09.2013 21:42

Zielona wyspa przecież już jest - dlatego w przyszłym roku podatki i akcyzy idą w górę (za luksusy trzeba płacić).

~Jaro (89.66. * .140) 11.09.2013 19:42

Ja będę zadowolony jak JSW wprowadzając oszczędności z powodu spowolnienia gospodarczego zacznie trzepać górę, a nie jak zwykle tych na dole ...

~ryl-gang (195.34. * .136) 11.09.2013 18:43

Ja będę jeszcze bardziej zdowolony, jak \"uczciwy\" pan zagórowski będzie zarabiał trochę mniej, jak 2 mi liony złotych na rok.

~Mar (195.34. * .77) 11.09.2013 12:50

Też mam być zadowolony z tego, że Pan Donald obiecał mi kiedyś zieloną wyspę?