Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

List JSW: związki traktują młodych instrumentalnie

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej wystosował list otwarty do związków zawodowych. Jest zbulwersowany zachowaniem członków związku podczas ostatniej demonstracji 15 kwietnia.

List JSW: związki traktują młodych instrumentalnie

Kilka dni temu absolwenci szkół górniczych demonstrowali przed siedzibą JSW. Domagali się przywrócenia zatrudnienia bezpośrednio do JSW SA, a nie do spółki JSW Szkolenia i Górnictwo. Na pikiecie pojawili się również członkowie związków zawodowych.

Zarząd JSW w swoim liście do związkowców napisał, że ci wykorzystali do swoich dobre intencje absolwentów. Tym samym uczą młodych postawy roszczeniowej, a nie rozwiązywania problemów.

- Potraktowaliście tych młodych ludzi instrumentalnie, wykorzystaliście ich dobre intencje do swoich celów. Szokuje, że nakłanialiście ich, aby krzyczeli do swojego potencjalnego pracodawcy: "Złodzieje" w sytuacji, gdy nawet nie są jeszcze pracownikami naszej firmy - pisze w liście otwartym Zarząd JSW.

W liście otwartym można przeczytać, że związkowcy wmawiają młodym ludziom, że oferta przedstawiona przez spółkę jest niegodna. Zasady zatrudnienia i nagrodzenia są "niemal identyczne jak w JSW", z tym, że nowi pracownicy zostaną pozbawieni przywilejów w postaci 14-tki, jubileuszu i deputatu węglowego. Prawo do Barbórki otrzymają po dwóch latach pracy.

- Z wyliczeń wynika, że po roku górnik zatrudniony w spółce JSW Szkolenie i Górnictwo pracujący w przodku lub w ścianie zarobi ok 6300 zł brutto - informuje JSW.

Jednocześnie Zarząd zarzuca związkom zawodowym, że zależy im na swoich stałych delegatach. Ograniczenie zatrudnienia przełoży się na ich zmniejszenie. Aktualnie jest siedemdziesięciu pięciu na stałe oddelegowanych działaczy związkowych.

Przeczytaj cały list otwarty JSW do ZZ

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Luap (24.134. * .215) 21.04.2014 11:46

Prawik:koszty,a wiec cena ,zalezy od notowan gieldowych,a nie od ustalen niedouczonego prawika:prawnikiem nie jestes!
Ci prosci ludzie podskakuja bo niewiedza o co chodzi!

~Daro (91.225. * .238) 19.04.2014 21:07

Taki górnik też zarobi około 2 tyś na rękę bo na początku nie pójdzie do ściany czy przodka - na to trzeba czekać latami. Do tego za takie pieniądze będzie robić non-stop święta i niedziele! To jest porażka za taką prace!!!!!!!!!!!! A w imię czego to jest robione - żeby inwestor zarobił więcej i mógł se kupić niemiecki jacht czy wybudować fabrykę w chinach, albo żeby prezes czy dyrektor mógł zarobić 1,5 miliona rocznie!!!!!!!! A ludzie coraz biedniejsi. Co za daremny NARÓD!!!!! tylko zazdrościć potrafi, żadnych zmian na lepsze

~ToPolskaWlasnie (89.77. * .250) 19.04.2014 16:22

Panie Prezesie. Pracuje w ruchu Zofiowka i w pełni popieram pana list

~prg hools (89.200. * .191) 18.04.2014 15:25

a ja jestem zadowolony ze powstala ta spolka,,, robie za 1800zl pod firma i od 3lat staram sie dostac pod kopalnie i nie mam takiej opcji bo te darmozjady co demonstrowaly pod spolka maja podpisane umowy z jsw i maja pierszenstwo... mam technika tak jak wy plus doswiadczenie i kursy wiec teraz wy jestescie na przegranej pozycji... od polowy maja bede pracowal w jsw szkolenie i gornictwo,zwolni sie miejsce w prg wiec zapraszam z podaniem, popracujcie za te grosze to nabierzecie szacunku... potraficie tylko narzekac i z placzem przytulac sie do zwiazkow ktore są tyle samo warte co Wy darmozjady!!! Mam nadzieje ze spotkamy sie na dole i kazdego małolata po szkole gorniczej ktory bedzie narzekal na to ze robi za marne 4tys wbije w glebe i bede nim orał spąg!!!

~. (89.73. * .176) 18.04.2014 14:43

Po co wy tu o tym piszecie ? Takie pierdoły wypisujecie :/ Masakra i co wam to da! Ludzie czytają i się śmieją! Bo to piszecie co wam leży a nic z tym nie zrobicie ? ! Zróbmy drugą Ukraine ! To bedzie rozwiązanie ! ! Wszyscy ludzie wszyscy górnicy rodziny górnicze ustawmy się pod spółką i rozpieprzmy !.

~prawnik (85.14. * .18) 18.04.2014 13:08

Nowo przyjęty zaraz dostanie się do przodka lub do ściany i będzie kosił 6300 brutto to dopiero są fantasmagorie prezesa , poprostu on nie ma pojęcia o pracy na dole.Pamiętajcie ci którzy zostaną przyjęci do pracy w ramach tej nowej spółki będą pracować tak jak pod obcą firmą!!!już samo to że barbórka za dwa lata ( jak się spodoba prezesowi to da) bez jubilata itd ....A co do barbórki jeszcze to że zawsze prezes może powiedzieć to nie ja was zatrudniłem tylko spółka!!!!!!!!! pamiętajcie o tym podpisujac umowę, zawsze was mogą zwolnić a prezes nic do tego nie będzie miał bo to spółka was zatrudniła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Fan prezesa (93.154. * .183) 18.04.2014 12:41

Przed reformą było 60 oddelegowanych na stałe. Po5 latach jest 75. Brawo Prezesie - reformuj dalej.

~Gość (188.137. * .19) 18.04.2014 12:00

5000 na rok?

~amper (195.34. * .136) 18.04.2014 10:48

Człowiek, który nigdy nie był na dole \"rządzi\" taką spółką? To tylko w tym chorym skorumpowanym, kraju. A następny psychopata co nienawidzi ludzi, a w głowie ma tylko jedno-KARA, czyli \"krwawy Józio\".

~Gość (89.72. * .143) 18.04.2014 10:17

42 związki w JSW ! Uszczypnijcie mnie ludzie !

~do redakcji (83.29. * .72) 18.04.2014 10:00

Dokładnie to co mówi gość. Media tylko trąbią o tym że 14stki nie będzie ale o 4 brygadówce nikt nie mówi.... żałosne

~Gość (195.34. * .171) 18.04.2014 09:39

Niech prezes i jego ekipa obetnie sobie pensje o polowe i kasa sie znajdzie

~gosc (83.29. * .133) 18.04.2014 08:50

tylko każdy zapomina powiedzieć iż praca ma być 4 brygadowa , np od srody do niedzieli . o tym zapominaja