Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownicy z kopalni Borynia znowu na podium

Dobrze poradzili sobie ratownicy z Ruchu Borynia podczas IX Międzynarodowych Zawodów Ratownictwa Górniczego. Zajęli dwa pierwsze oraz jedno drugie miejsce.

Ratownicy z kopalni Borynia znowu na podium

Do rywalizacji w zawodach stanęło 21 drużyn z 13 państw. Sprawność ratowników sprawdzano w pięciu konkurencjach, m.in. symulowania akcji ratowniczej, umiejętności mechaników sprzętu ratowniczego oraz teście wiedzy.

Reprezentanci JSW uzyskali najwyższy wynik w konkurencji "Pomoc przedmedyczna". W kategorii "Mechanik aparatowy", Mirosław Dłucik zajął pierwsze miejsce w teście wiedzy o aparacie typu W-70. W kategorii "Pomiarowiec" ratownicy z Borynii zajęli drugie miejsce.

Oprócz reprezentantów z JSW, Polskę reprezentowały drużyny z Katowickiego Holdingu Węglowego, Kompani Węglowej, Tauron - Wydobycia i KGHM Polska Miedź.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (195.238. * .203) 18.09.2014 13:23

Gratulacje! Wreszcie dobra wiadomość, po info o kandydowaniu Janeckiego z PiS

~były (89.73. * .152) 18.09.2014 12:33

Świetnie. Gratuluję.

~k (89.72. * .97) 18.09.2014 12:31

zawody zawodami, a okręt zwany JSW szuka dna ale o tym wszyscy milczą kiedy w końcu ktoś konkretny weźmie to w swoje ręce na co czekają związki?! jeżeli JSW upadnie będzie to równoznaczne z upadkiem Jastrzębia!

~Gość (83.29. * .160) 18.09.2014 11:48

budzina sie cieszy , a gornikom gadał,że będą jeśśc chleb ze smalcem emeryt jeden, kubaczka wiadomo klasa, tylko ten mi tu nie pasuje RATOWNIK REZERWOWY(pod trofeum tzn pod dyr.kubaczką) pajacyk z gzl, POZDRAWIAM i gratuluję !!

~Gość (85.202. * .47) 18.09.2014 09:45

gratulacje:)