Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejne potrącenie. Policja apeluje o ostrożność

W minioną niedzielę doszło do kolejnego w ostatnim czasie potrącenia na przejściu dla pieszych. Tym razem 57-latka potrąciła 17-letniego jastrzębianina. Policja apeluje o ostrożność.

Kolejne potrącenie. Policja apeluje o ostrożność

13 marca na ulicy 11 listopada doszło potrącenia. Kierująca kią potrąciła znajdującego się na przejściu dla pieszych 17-latka. Chłopak trafił do szpitala.

- Szybko zapadający zmrok oraz opady deszczu z pewnością nie ułatwiają jazdy żadnemu kierowcy. Ci, którzy zmuszeni są jednak prowadzić samochód w takich warunkach, powinni znacznie zwiększyć swą ostrożność - apeluje policja.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do jola (89.79. * .72) 14.03.2016 19:33

oj pani jolu pani pewnie o przepisach ruchu drogowego nie ma zielonego pojecia... podpowiem: przejscie dla pieszych\", jesli dalej pani nie wie o czym mowie to prosze sie przesiasc na komunikacje miejska, bedzie bezpieczniej

~do wszystkich urzędników UM (87.207. * .126) 14.03.2016 18:51

Lampy oświetlające ulice zaczynają świecić z opóźnieniem. To też może być powodem wypadku. Nawet ja kierowca powie, że nie zauważył pieszego bo było za ciemno, to i tak nie pomoże to potrąconemu. Osoba z UM odpowiedzialna za ulice weźmie się do pracy. Proszę wyłączać światła na skrzyżowaniach. Zwłaszcza na Bziu, na skrzyżowaniu Pszczyńskiej z Orlą, na Bożka. Samochody stoją na czerwonym świetle emitują trujące gazy, zużywają tlen ale nie mogą jechać bo jest czerwone, choć z kierunków na których jest zielone nikt nie jedzie. Urzędniku(czko) rusz rozumem. Wiem, że to trudne. Zwłaszcza gdy się jest urzędnikiem UM.

~SJZ69 (89.72. * .36) 14.03.2016 18:37

@jola-dokładnie. Wystarczy stanąć sobie koło przejścia i obserwować. Obszczymury(płci obojga), ze słuchawkami na uszach(!) wręcz odwracają głowę w drugą stronę i pakują na przejście-taka chyba prowokacja. Po wejściu na pasy-pełznie nie idzie(też prowokacja). 70latkowie przy takim gnojku to demony prędkości. Co i komu chce szczyl udowodnić?.
Żeby nie było że tylko jedną stronę widzę-to co na przejściach wyprawiają kierowcy to jakiś matrix jest.
Wyprzedzanie i omijanie na przejściu innych pojazdów, wjazd na pasy pomimo że są na nich piesi,
przejeżdżanie po pasach z b.dużą prędkością chociaż jest na nich pieszy!!!.
I niema tu świętych-że SWD czy SZO czy SJZ, robią tak wszyscy. O zgrozo-pojazdy z \" L\" również. Nie mam pojęcia co musi się stać, aby ludzie zaczęli zachowywać się na drodze jak ludzie ,
a Kodeks Drogowy przestał być komiksem dla frajerów.

~do jola (87.207. * .126) 14.03.2016 18:34

Jeśli to prawda to masz rację, że jest osłem. Młodzi tak mają bardzo często.
Ale czy na pewno tak było?

~jola (89.71. * .93) 14.03.2016 13:56

wlazł na pasy nie patrząc na nikogo. Wlazł jak osioł i tak skończył.