Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piesi też łamią przepisy. Wlepili 19 mandatów

W miniony piątek jastrzębska policja prowadziła akcję kontroli drogowej pieszych. Podczas kilku godzin trwania akcji policjanci wlepili 19 mandatów. Mundurowi interweniowali również wobec kierowców.

Piesi też łamią przepisy. Wlepili 19 mandatów

Działania trwały od godziny 9:00 do 17:00. Policjanci przyglądali się zachowaniu pieszych, a także zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych. Interweniowano wobec 21 pieszych, z czego 19 osób ukarany mandatami.

- Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 5 kierowców. Ukarani zostali oni głównie za przejeżdżanie przez pasy w nieprawidłowy sposób - informuje policja.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zwykły (87.207. * .126) 14.06.2016 11:36

Zwalniam z daleka gdy widzę pieszego szykującego się do przejścia. Ale zdarza mi się przejechać gdy dostrzegam pieszego w ostatniej chwili. Mam nadzieję, że policjanci są uczciwi i nie chodzi im tylko o wlepianie mandatów. Nie ma nic do pieszego, który przechodzi przez pustą ulicę w nie oznaczonym miejscu. Jak nadjadę, to się zatrzymuję i spokojnie poczekam aż przejdzie. Szczególnie gdy jest to osoba starsza lub mająca problem z chodzeniem. Jednak młodzi powinni zmienić o sobie zdanie. Nie są nieśmiertelni. Leczenie po potrąceniu nie jest przyjemne.

~Gość (195.34. * .240) 14.06.2016 08:57

A kiedy pieszy będzie mógł przejść chodnikiem koło Góralskiej Chaty? Chronicie właścicieli?

~Gość (84.234. * .81) 13.06.2016 12:41

Zaś wyciąganie forsy, bo pieszy ma się jak po sznureczku poruszać, bo nogi wygrał na loterii i nawet jak jest pusta ulica to nie może przejść poza pasami...