Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piesi ciągle łamią przepisy. 17 mandatów

W miniony wtorek jastrzębska policja prowadziła akcję kontroli pieszych, ale również rowerzystów i motorowerzystów. Okazuje się, że najwięcej wykroczeń popełniają piesi. Policja wystawiła 17 mandatów.

Piesi ciągle łamią przepisy. 17 mandatów

Funkcjonariusze interweniowali 29 razy wobec pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Większość osób, bo aż 17 zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec jednego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci mieli na oku również kierowców. Skontrolowano 17 kierowców i 5 rowerzystów. Na 14 z nich stróże prawa nałożyli grzywnę, wobec jednej osoby skierowano wniosek do sądu.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~rowerzystka (85.202. * .90) 27.10.2016 18:52

Na ulicy Libowiec niektorzy jezdza jak wariaci,wrył sie na trzeciego, zepchnąl mnie z jezdni, a tam nie ma pobocza skarpa,przeżylam traumę...

~gosc (89.73. * .127) 24.10.2016 11:07

zapraszam policje kolo hali, tam nagminnie ludzie przechodza przez srodek jezdi, przydaly by sie jakies barierki miedzy ulicami...

~mieszkaniec wielkopolskiej (193.179. * .98) 21.10.2016 13:39

17 mandatów to w 10 minut można wlepić na zakręcie przy Wielkopolskiej za TESCO.

~Gość (195.34. * .240) 20.10.2016 14:12

Zajmijcie się też działaczką związkową z Pniówka, która prowadząc swojego Forda Galaxy zawsze gada przez komórkę. Swoją drogą Danka opamiętaj się, masz trzy córki.

~do mieszkaniec (87.207. * .188) 20.10.2016 11:38

Masz rację.
Głupi przechodzący bezmyślnie sami się narażają. Często robią to młodzi. Są pewni,że im się nic nie stanie bo widzieli kilka filmów na You Tube jak pieszy miękko odskakiwał od nadjeżdżającego samochodu. Są pewni, że to potrafią. Och, bezmyślna głupoto. Gdyby cie zamieniać w energię elektryczną to nie byłyby potrzebne elektrownie.

~Gość (195.34. * .240) 20.10.2016 10:01

Już nawet nie liczę, ile razy widziałem jak pieszy wpatrzony w komórkę wszedł pod samochód na przejściu, albo po prostu w bok samochodu na parkingu przed blokiem.

~mieszkaniec (85.14. * .18) 20.10.2016 08:47

Przestańcie nękać pieszych zajmijcie się innymi patologiami , pieszego najłatwiej ukarać. W domach jednorodzinnych palą chyba oponami bo strach otworzyć okno, to jest temat do kontroli.