Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

One tworzą to miasto. Jastrzębskie kobiety bohaterkami wernisażu

Wystawa malarstwa Grzegorza Mioduszewskiego, której wernisaż odbył się w Galerii Historii Miasta, 4 listopada, zgromadził sporą publiczność. Wyjątkowe było to, że bohaterki obrazów można było zobaczyć i porozmawiać z nimi. 

One tworzą to miasto. Jastrzębskie kobiety bohaterkami wernisażu

Kobiety z Jastrzębia-Zdroju - to tytuł wystawy Grzegorza Mioduszewskiego, który postanowił tematem swoich prac uczynić panie z naszego miasta. Jak sam powiedział, inspiracje na kolejne ekspozycje rodzą się same. A najnowsza wystawa jest mu szczególnie bliska. Autor ukazał panie wykonujące różne profesje. Wspólnym mianownikiem wszystkich obrazów było to, że jego bohaterki są związane z Jastrzębiem.  Można więc było zobaczyć na nich między innymi prezydent miasta Annę Hetman. Jest też dziewczyna znana ze swojej miłości do deskorolki. Na innej pracy widnieje pani doktor. I tak można by jeszcze długo wymieniać.

- Baczny koneser sztuki, stojąc przed dziełem artysty, spostrzeże zapewne silne wrażenie ruchu - potencjał witalności promieniujący z płócien, uzyskiwany przez artystę poprzez bliskie zestawienie kilku nasyconych barw, a także poprzez zastosowanie czarnego obrysu, który bezdyskusyjnie wyodrębnia istotę tematu z tła -Mirosław Śliwa, przyjaciel Grzegorza Mioduszewskiego,  tak scharakteryzował jego twórczość. 

Podczas wernisażu można było nie tylko oglądać obrazy, ale i posłuchać piosenek autora w jego wykonaniu. Ten wieczór w Galerii Historii Miasta panowała niezwykła atmosfera, a rozmowom nie było końca. Ta wystawa była, jak mało która, osadzona w klimacie jastrzębskim, poprzez jej bohaterki - kobiety, które tworzą to miasto.

Wystawę można oglądać w Galerii Historii Miasta (Park Zdrojowy) do 30 grudnia.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obi (84.234. * .174) 09.11.2016 14:39

I to się potwierdza w naszym mieście więc tak trzymać !

~Maryla (89.73. * .191) 09.11.2016 09:13

Kobiety rządzą światem i tak ma być!