Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JSW: górnicy przechodzą na urlopy bez zakłóceń

Jastrzębska Spółka Węglowa zapewnia, że przejścia jej byłych pracowników na urlopy górnicze przebiegają płynnie i bez zakłóceń, a wszystkie wnioski zostały przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wciąż jednak jest pewna grupa pracowników, która skarży się na przedłużająca się w czasie procedurę. 

JSW: górnicy przechodzą na urlopy bez zakłóceń

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że wszystkie wnioski dotyczące byłych pracowników przesłano do odpowiednich oddziałów ZUS, który wydał 700 decyzji w sprawie przyznania urlopu górniczego, na 1200 osób zakwalifikowanych do tego świadczenia.

Jednak niektórzy byli górnicy narzekają, że owszem ich wnioski zostały skierowane do ZUS-u, ale były niepełne i trzeba było je uzupełniać.

- Otrzymałem pismo z ZUS z zapytaniem, czy nie korzystałem z urlopu bezpłatnego w czasie od 22-30 września, a przecież wtedy normalnie pracowałem. Musiałem zasuwać do biura obsługi załogi na kopalni „Jas-Mos”, aby pobrać stosowne zaświadczenie. Zawiozłem dokument do ZUS i usłyszałem, że od tego momentu mają znowu 60 dni na rozpatrzenie mojego wniosku. Tak, że mogę sobie czekać do końca roku. Panie na kopalni zwalały winę za tą sytuację na pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a ci na kopalnię. Kto odpowiada za ten bałagan? – pyta były pracownik kopalni „Jas-Mos”.

 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~,,oczekujący,, (89.64. * .228) 25.11.2016 12:07

Tia,bez zakłóceń czekam dwa miechy na decyzję

~tusoslaw (89.73. * .127) 24.11.2016 17:53

mamy 21 wiek a zawistne polaczki zamiast dążyć do tego żeby sami mieli lepiej to wolą wywlekać swoje frustracje na innych

~smiech na sali do hg (89.73. * .132) 24.11.2016 12:35

zus i srk to państwowe firmy w jsw większość akcji ma państwo nie wiesz to się nie wypowiadaj

~hg (89.73. * .145) 24.11.2016 12:00

Do \"smiech na sali\" JSW jest na giełdzie nie jest panstwowa firma dla Was Ignorantów kiedy cos dobrego sie dzieje jest panstwowa firma a jak złego to prywatna do ktorej nie moze ingerowac pomoc panstwa taka juz mentalnosc ludzi zazdrosnych fuj

~smiech na sali (89.73. * .132) 24.11.2016 10:08

mamy 21 wiek ludzie lataja w kosmos a w państwowych firmah dalej.......PRL

~edek (89.73. * .191) 24.11.2016 09:18

Czyste jaja