Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zagłosuj na Jastrzębie i wygraj cenne nagrody

Co urzeka was w naszym mieście? Jakie zalety ma Jastrzębie? Czy jest coś takiego w nim, czym można się pochwalić? Co chciałbyś pokazać swoim znajomym, turystom? Jeśli znasz odpowiedź na te pytania, to możesz zagłosować w plebiscycie, który wyłoni Miasto Roku 2016. 

Zagłosuj na Jastrzębie i wygraj cenne nagrody

 - Jastrzębie-Zdrój ma szansę zostać Miastem Roku 2016. Pokażmy światu atrakcje, niezwykły klimat i wspaniałych ludzi, którzy tworzą to miasto. Wygrana w plebiscycie wspieranym przez HRS to nie tylko zdobycie tytułu – Jastrzębie-Zdrój zyska możliwość promocji regionu w sieci. Zachęcamy do głosowania! – Informują organizatorzy plebiscytu.

Głos można oddawać codziennie na  stronie Miasto Roku  2016.   Każdy, kto nie tylko odda swój głos, a jeszcze uzasadni, dlaczego właśnie Jastrzębie ma zostać Miastem Roku 2016, ma szansę wygrać cenne nagrody. Na najciekawsze wypowiedzi czekają - aparat fotograficzny FUJIFILM Instax i 3 bony podarunkowe do sieci Empik o wartości 100 zł. A zwycięskie miasto zyska wsparcie HRS w promocji w sieci.

Szczegóły konkursu dostępne na www.hrs.com  i na Facebooku HRS.

31 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mikuś (89.73. * .191) 26.11.2016 09:17

Mnie się tutaj podoba !

~Bea (46.134. * .87) 25.11.2016 21:00

Fajne boiska sportowe

~sportowiec (31.179. * .1) 25.11.2016 20:37

Na pewno dużą zaletą Jastrzębia są obiekty sportowe, których nie posiadają miasta w promieniu 50 km, czyli całoroczne lodowisko, gdzie można pośmigać na łyżwach nawet podczas letnich upałów, największa w regionie hala sportowa, najnowocześniejsze kąpielisko letnie, niezliczona ilość siłowni pod chmurką, jedyny w regionie profesjonalny skate-park, gdzie co roku organizowane są mistrzostwa Polski południowej. Duża ilość klubów fitnes na wysokim poziomie. Tak jak, ktoś wcześniej wspomniał, a co jest bardzo ważne dla zdrowia, mamy najlepszą \"kranówę\" w Polsce, która ma lepsze parametry niż 60% wód sprzedawanych w sklepach. Brak smogu.

~krystyna (188.146. * .176) 25.11.2016 18:40

Pięknie położone masę zieleni nowoczesność dobre dojazdy piękny zdrój cala polska powinna zobaczyć zwiedzic latem wiele imprez to nie brudny Śląsk ale miasto z płucami jest dumą

~Gość (84.234. * .81) 25.11.2016 18:18

atrakcji, którymi można się pochwalić nie mamy. Jedynie ten MALUTEŃKI Park Zdrojowy i to wszystko. To co by mogło być atrakcyjne jeszcze (dawne obiekty zdrojowe ze stacją kolejową włącznie) są często zaniedbane albo zniszczone wręcz.

~Kibic (84.234. * .174) 25.11.2016 16:21

Kocham to miasto ,kocham moja Gieksę , kocham panią Prezydent Anie Hetman !!!

~antek do 11:18 (31.179. * .1) 25.11.2016 14:37

Panie \"jedenasta osiemnaście\", bardziej chodziło mi o zieleń ŚRÓDMIEJSKĄ, a takiej w Katowicach, Rybniku , czy innym smogowisku nie ma. Poza tym podajesz linki do jakiś gownianych gazet, na które normalny człowiek nie zamierza klikać. Jeżeli wyjechałeś do pięknego GOP-u i jest ci tam dobrze, to po co wchodzisz na portale byle jakiego miasta, chyba że nie jest ci tam dobrze i z utęsknieniem czytasz co słychać w pięknym Jastrzębiu.

~do>>> do komentujących (89.73. * .191) 25.11.2016 13:03

No widać, że komuś żołądek żółć zalewa. Niektórym przeszkadza, że ludzie potrafią normalnie dyskutować i zauważać dobre rzeczy w mieście, już się domyślam co to za jedni. A jednak drodzy panowie da się normalnie rozmawiać. Może weźmiecie przykład?

~Do komentujących (78.8. * .69) 25.11.2016 12:55

Ale wiecie że macie wpisywać wasze wypociny na stronie głosowania a nie tutaj, prawda?

~eks (31.179. * .1) 25.11.2016 12:47

Kocham to miasto, bo tu się urodziłem, Kocham to miasto, bo tu młodość spędziłem, Kocham to miasto, bo tutaj szalejemy, Kocham to miasto bo tutaj umrzemy.....!!! Nie wyobrażam sobie innego miejsca do zamieszkania na Ziemi.

~ala (89.73. * .191) 25.11.2016 12:30

To może porównamy Jastrzębie do Krakowa czy Wrocławia. Boże chroń mnie od tego hałasu, spalin i korków na drogach. Zdecydowanie wolę swoją wiochę.

~adek do >> do antka i zielonych ludzi (89.73. * .191) 25.11.2016 11:29

To logiczne, że jak dysponuje się większym obszarem, to jest większa szansa na obszary zielone. Poza tym, jeśli się nie mylę, to raczej z Katowic nie jest o rzut beretem na Śląsk Cieszyński czy w góry lub na Morawy. Często tam bywam i cenię to, że mieszkamy blisko tych rejonów.

~do antka i zielonych ludzi (83.30. * .199) 25.11.2016 11:18

\"Zaletą naszego miasta jest niewątpliwie zieleń, jakiej nie uświadczysz w żadnym śląskim mieście,...\"
Widać że nie jeździsz nawet po swoim województwie, a jak jesteś już w jakimś mieście to najwidoczniej ograniczasz się wyłącznie do jego centrum. Pewnie będziesz zaszokowany informacją, że np. takie Katowice mają ogromne i piękne zielone tereny. Tereny, które mogą pozazdrościć inne miasta w Polsce.
Nie bądźmy ignorantami, nie wypowiadajmy stereotypów, opinii wyssanych z palca. Pierwszy lepszy link z google: http://biqdata.wyborcza.pl/sprawdz-czy-twoje-miasto-jest-naprawde-zieolne

P.S. Mieszkałem ponad 30 lat w J-biu, teraz przeniosłem się do GOP-u i wierz mi w tym aspekcie w J-biu szału nie ma, a już na pewno nie wyróżnia nas to specjalnie. Dla mnie jedyną atrakcyjną częścią jest Zdrój (gdzie mieszkałem) i gdyby nie ta historyczna część miasto byłoby totalnie bez wyrazu.

~jastrzebianin (89.73. * .191) 25.11.2016 10:19

Może Jastrzębie nie jest idealne, ale to moje miasto. Nie jest tak źle, jak przekonują malkontenci spod wiadomego znaku - im się nic nie podoba.

~Bernadeta (89.72. * .234) 25.11.2016 06:50

Jastrzębie-Zdrój to moje miejsce na ziemi. Piękne, nowoczesne, zielone miasto, gdzie mają swój rodzinny dom moje dzieci. Cieszę się z każdej nowej inwestycji, naprawionego chodnika, zasadzonego drzewa. Kocham to miasto i nawet najwięksi malkontenci tego nie zmienią

~Wojciech S. (94.254. * .141) 24.11.2016 23:38

Jastrzębie.
Mój rodzinny dom, wiele lat spędzonych na ulicach tego miasta.
Piękne zielone miasto, dużo różnych miejsc do zabaw z dzieciakami.
Jastrzębie moim domem!

~maly (94.254. * .247) 24.11.2016 20:07

.jastrzebie to jest serce slaska te miasto dalo mozliwosci rozwoju .tu.ludzie.zaczeli pelna zycia zyc.szybka urbanizacja miasta.wiele zalet posiada posiada kilka.miejsc gdzie idzie naprawde milo spedzic wolny czas.park zdrojowy ,jar,itp ale.sa.kiejsca.gdzie naprawde ze.smutkiem patrzy sie jak miejsca rujnuja sie. Potrzeba naprawde dobrej rozrywki dla maluchow na swiezym powietrzu.silownie pod golym niebem gdzielodziesz bedzie cwiczyc

~Kaziu (37.248. * .11) 24.11.2016 17:40

Najpiękniejsze miasto na świecie. Park rozrywki, kino, teatr, zoo. Centrum rozrywki dla dzieci. Tłumy ludzi zjeżdżają z całego swiata niczym do Dubaju by podziwiać tak charakterystyczne miasto, w którym wszystko jest na swoim miejscu. Spacerujacy tlum mieszkańców przez całą dobę. Każdy życzliwy i kochający. Istne Królestwo Boże. Nawet dyplom odebrany przez reprezentanta.

~Marta (46.134. * .87) 24.11.2016 15:59

Jastrzębie - moja ojczyzna

~antek (31.179. * .1) 24.11.2016 13:35

Ja jestem bardzo dumny, że się urodziłem i mieszkam w Jastrzębiu. Zaletą naszego miasta jest niewątpliwie zieleń, jakiej nie uświadczysz w żadnym śląskim mieście, w kranach mamy najlepszą wodę w Polsce, powietrze w porównaniu do Rybnika i ościennych miast to mamy \"sanatoryjne\"(czyli to co najważniejsze dla zdrowia, powietrze i woda na najwyższym poziomie) , nowoczesny układ dróg przez co nie tworzą się większe korki. No i z roku na rok miasto pięknieje i rozbudowuje się.

~Jastrzebianin (94.254. * .124) 24.11.2016 13:32

Możemy sie pochwalić najdroższymi cenami biletów komunikacji miejskiej.

~Gość (89.72. * .177) 24.11.2016 13:29

Owszem zgodzę się że nie mamy rynku, którego możemy pozazdrościć naszym sąsiadom; górskich szlaków czy pięknego jeziora z piaszczysta plażą...fajnie by było mieć to wszystko. Ale mamy świetną lokalizację i w gorach, Czechach, czy na kąpielisko możemy dojechać w parę chwil. Poza tym w Jastrzębiu są organizowane liczne zajęcia w których każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku. Prawdą jest ze mamy też liczne miejsca które są zaniedbane i o których zapomniano... takie miejsca znajdą się w każdym mieście ale od czego mamy rade miasta?Cieszmy się że mamy dużo miejsc zielonych. ..nasze dzieci mają miejsca do zabawy bo nie można mieć wszyskiego:)
Zamiast narzekać zgłaszamy projekty obywatelskie do naszych władz. ..podsuwajmy pomysły na wydatkowanie środków publucznych...
Pozdrawiam wszyskich pesymistów;P

~dron (85.14. * .18) 24.11.2016 13:04

Najpiękniejsze to jest to zdjęcie z cyklu .. jakie to miasto?

~Małgosia (89.73. * .191) 24.11.2016 12:52

Moje miasto napawa mnie dumą, ma piękny park, ciekawe położenie, widać w oddali góry, mieszkają tutaj fantastyczni ludzie.

~mariusz (89.73. * .191) 24.11.2016 12:24

No tak zawsze się odezwą zarazy, które będą s..ć do własnego gniazda, typowo polskie podejście

~edek (89.73. * .191) 24.11.2016 12:02

Malkontenci się odezwali

~Maria (84.234. * .138) 24.11.2016 11:48

Miasto czyste dużo zieleni fajni ludzie oprócz kilku pesymistów, tacy zawsze narzekają .
Można ciekawie spędzać czas wolny, dużo zajęć dla osób starszych i młodzieży też .
Jastrzębie Zdrój ma tą zaletę że drogi dojazdowe dobre , blisko autostrady .
Obcokrajowcy którzy odwiedzają nasze miasto są zaskoczeni że mamy tyle zieleni .
Kocham moje miasto !!!!!!!

~Marek (188.146. * .49) 24.11.2016 11:36

Ja jestem bardzo dumny z posła Matusiaka, to Jastrzębie w pigułce

~hejk (84.234. * .81) 24.11.2016 11:22

Co urzeka was w naszym mieście?
NIC
Jakie zalety ma Jastrzębie?
Żadnych
Czy jest coś takiego w nim, czym można się pochwalić?
NIE
Co chciałbyś pokazać swoim znajomym, turystom?
OWN, HAHAHA
Kiedy mam się zgłosić po odbiór nagrody?

~mieszkaniec (85.14. * .18) 24.11.2016 10:20

Ja chciałbym pokazać turystom budynek po dawnej porodówce jako doskonały obiekt do kręcenia horrorów, budynek mieszkalny na północnej ,kontenery dla bezdomnych też na północnej , Manhattan na pszczyńskiej ,OWN na cieszyńskiej no i hit .... targowisko na A. Bożka

~Gość (195.34. * .240) 24.11.2016 09:27

Mam kłamać?