Uwaga! Policja będzie sprawdzać pieszych

W piątek piesi muszą liczyć się z tym, że policja zwróci na nich baczniejszą uwagę zwłaszcza, kiedy popełnią jakieś wykroczenie będące niebezpieczne dla nich, ale również innych uczestników ruchu drogowego. 

Uwaga! Policja będzie sprawdzać pieszych

Działania mundurowych zostaną przeprowadzone w ramach akcji o nazwie “Żeby Być - Trzeba Żyć”. Celem akcji jest wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Działania prowadzone będą jutro tj. w piątek od godziny 8.00. Mundurowi podczas każdej służby zwracają uwagę na to, czy piesi nie łamią obowiązujących przepisów, jednak jutro, przez kilka godzin będą prowadzić wzmożone kontrole tych miejsc, w których ich ruch jest największy. Celem akcji jest zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. Stróże prawa zwracać będą także szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do niechronionych użytkowników ruchu drogowego – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mieszczuch (87.207. * .188) 17.12.2016 17:13

I co sprawdzali?

~Gość (195.34. * .240) 16.12.2016 12:03

Anonimowy xxw, jesteś przykładem, że akcja powinna być rozszerzona o przeprowadzanie badań psychiatrycznych.

~do jozek (193.46. * .252) 16.12.2016 11:44

masz rację Celem akcji jest... Poprawienie statystyk policji przed końcem roku.
Ale statystyk wypadkowych by było ich mniej w naszym mieście.
I żeby tacy jak t.. przestrzegali przepisów a nie łazili jak święte krowy.

~Do anonimowy xxw (87.207. * .188) 15.12.2016 19:22

Bardzo dobry pomysł. Przyłączam się. Głupota takich kontroli pokazuje jak bezmyślny jest pomysłodawca takich kontroli. Czy Policjant nadal ma być przysłowiowym bezmyślnym krawężnikiem. Wczoraj, mój niepełnosprawny kolega, chciał zaparkować na jednym z wyznaczonych miejsc w Katowicach. Wszystkie były zajęte. Ale z 7 miejsc, na 3 stały samochody bez karty inwalidy. Powiadomiona policja przez nr 112. Dosyć szybko przyjechał patrol. Przejechali wzdłuż tych miejsc parkingowych i odjechali. Nic nie sprawdzili. Pewnie zameldowali, że nie zauważyli samochodów bez oznaczenia. czy to Jastrzębie, czy Katowice, czy inne miasto, policjanci podobnie wykonują swoją pracę. Podobnie olewanie zgłoszeń zauważyłem w naszym ładnym mieście. Nie na parkingach. Przy innych zgłoszeniach. Wolą stwierdzić, że nie zastali sprawcy czy problemu.

~Jozek (85.255. * .43) 15.12.2016 14:49

Celem akcji jest... Poprawienie statystyk policji przed koncem roku.

~anonimowy xxw (46.134. * .11) 15.12.2016 12:21

Dobrze że napisali że w Piątek będą sprawdzać pieszych , to ja dzisiaj będe przebiegać przez jezdnie w miejscu nie dozwolonym i na czerwonym też sobie przebiegne , jutro będę w domu siedział , i w sobote znowu zaczne łamać przepisy , no poprostu świetnie że piszecie o takich rzeczach co i kiedy sie wydarzy , jak by lepiej nie było podstawić policji po ,,tajniaku ,, jak to sie mówi i w takich miejscach gdzie jest wiele ,,tłumu ,,
A i co do mandatów to nie odrazu max ile tylko można tylko sie powinno pouczenia dawać , każdemu sie może zdażyć że przebiegnie przez jezdnie bo go np mafia ściga co nie ?.