Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powiatowy Urząd Pracy jest najlepszy na Śląsku

Jastrzębski Powiatowy Urząd Pracy jest zaliczany do 16. najlepszych tego typu placówek w Polsce. Został uznany za najlepszy na Śląsku. Tak uważa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Powiatowy Urząd Pracy jest najlepszy na Śląsku
Targi pracy w hali Omega

Dyrektor Andrzej Koba odebrał w poniedziałek statuetkę oraz wyróżnienie świadczące o wysokim poziomie kierowanej przez niego placówki. Jastrzębski Urząd jest najlepszym PUP-em na Śląsku i jednym z lepszych w Polsce, jeżeli chodzi o aktywizację osób bezrobotnych. Co zadecydowało o tak wysokiej pozycji?

- Ministerstwo brało pod uwagę wskaźniki dotyczące aktywizacji bezrobotnych. Wynika z nich, że u nas bezrobotni uzyskują zatrudnienie po odbyciu wybranej formy aktywizacji. Poza tym nasz PUP organizuje je po możliwie niskich kosztach - wyjaśniał dyrektor Andrzej Koba.

Bezrobotni mogą korzystać z różnych form aktywizacji zawodowej są to między innymi: prace interwencyjne, staże, roboty publiczne, szkolenia i inne formy podnoszenia kwalifikacji, poradnictwo zawodowe, refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Aktywizacja bezrobotnego ma zapewnić mu znalezienie się na rynku pracy i docelowo zdobycie zatrudnienia.

Stopa bezrobocia na koniec listopada 2016 roku wyniosła:

6,2 proc. - Jastrzębie;  6,6 proc - Śląsk; 8,2 proc - Polska 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~aga (83.30. * .148) 26.01.2017 17:44

Jakiś żart chyba

~jurek (89.72. * .208) 25.01.2017 21:41

Ta laurka to jakaś żenada. Nie znam nikogo kto po studiach otrzymałby sensowną ofertę z PUPu. A uprzejmość p. Małgorzaty urzędu to dramat!

~Harakiri (193.46. * .252) 25.01.2017 14:45

pseudo staże,w tym napewno nr1.

~Gość (31.179. * .1) 25.01.2017 14:17

PUP to jest instytucja która daje pracę tylko własnym urzędasom w przypadku Jastrzębia w większości pracownikami są nie nasi mieszkańcy a przyjezdni z innych powiatów.

~Gość (84.234. * .174) 25.01.2017 13:20

Na pracę trzeba mieć jeszcze papiery i chęci do roboty a z tym bywa różnie.

~Prawdomowny (37.47. * .239) 25.01.2017 13:02

Statystyka jest genialna. Z tego wynika, ze na tle Śląska mamy tu raj, nic tylko przebierać w ofertach pracy :)