Uwaga piesi! Dzisiaj policja ma was na oku

W środę na terenie całego województwa śląskiego, także w Jastrzębiu, policja będzie szczególną uwagę zwracała na pieszych. Trzeba liczyć się z tym, że w przypadku nie przestrzegania przepisów, policjanci sięgną po bloczek z mandatami. 

Uwaga piesi! Dzisiaj policja ma was na oku

Od wczesnych godzin rannych na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego - czyli "NURD". Podczas akcji stróże prawa zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

- Policyjne działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa zwracać będą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Akcja zakończy się o 22.00 - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (87.207. * .132) 13.02.2017 13:25

Co zrobi policja z głupkiem, który w kapturze, z pochyloną głową i ze słuchawkami wchodzi na przejście dla pieszych? Chyba jedyna nauczka to przejechać takiego przygłupa.

~Blokers (85.14. * .18) 08.02.2017 11:22

Akcja liść dębu na pieszych , a z kominów dalej czarne dymy