Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policja przyglądała się pieszym. Poleciały mandaty

Piesi mogli liczyć w środę na wzmożoną uwagę ze strony policji. Mundurowi przyglądali się im pod kątem prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.  Kilkadziesiąt osób ukarano mandatami. 

Policja przyglądała się pieszym. Poleciały mandaty

Działania "Kontrola drogowa - Piesi" prowadzone były wczoraj, od 10.00 do 18.00. Policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia, choć wciąż przodują w niechlubnej statystyce.

- Tylko podczas kilkugodzinnych działań mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 37 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdecydowana większość, bo 28 osób ukaranych zostało mandatami karnymi, a wobec jednej policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 5 kierowców. Ukarani zostali oni głównie za nie ustąpienie pierwszeństwa i przejeżdżanie przez pasy w nieprawidłowy sposób - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bezpiecznik (87.207. * .132) 23.03.2017 19:53

Nie ma czym się chwalić. Jeśli policjanci zachowują przy tym zdrowy rozsądek i nie wlepiają mandatów za przechodzenie przez pustą jezdnię to niech działają. Najgorsze są kobiety policjantki. Im nie przeszkadza wręczyć mandatu staruszce o kulach za przechodzenie tam gdzie nikt nie jedzie.

~do dziwnego sobeca (31.179. * .1) 23.03.2017 14:40

A niech trzepią i pilnują bo to co ludzie piesi czy w autach wyrabiają to skandal!

~AB (89.72. * .93) 23.03.2017 11:36

Miasto policyjne :)

~seboc (193.28. * .1) 23.03.2017 11:04

Policja jako aparat represji. Jakas seria zmasowanych akcji w ostatnim czasie.

~Rzepicha (85.14. * .18) 23.03.2017 10:53

Trzepią kierowców , przyglądają się pieszym...