Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miasto dostało prawie 4 mln zł. Na co zostaną wydane?

Budżet Miasta Jastrzębie-Zdrój powiększy się o prawie 4 mln zł. Pieniądze udało się pozyskać ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i będą wykorzystana na budowę mieszkań socjalnych. 

Miasto dostało prawie 4 mln zł. Na co zostaną wydane?

O kwotę prawie 4 mln zł wzbogaci się budżet naszego miasta. Śląski Urząd Wojewódzki postanowił przekazać te pieniądze z przeznaczeniem na budowę mieszkań socjalnych. Dzięki tym funduszom powstanie 19 takich lokali. Będą znajdować się przy ulicy Gagarina, tam gdzie już są bloki z tego typu mieszkaniami. Wyremontowany zostanie parter i pierwszy poziom. Powstanie nadbudowa dwóch kolejnych kondygnacji bloku. Oprócz tego powstanie tam plac zabaw dla dzieci.

W ten sposób rodziny potrzebujące uzyskają możliwość korzystania lokali socjalnych. Lista osób oczekujących na mieszkanie jest długa. Zdarza się, że trzeba czekać kilka lat na upragniony własny kąt.

- Fundusze, które otrzymamy, to realizacja kolejnego etapu miejskiej polityki mieszkaniowej. Wniosek Miejskiego Zarządu Nieruchomości, który ubiegał się o te środki został bardzo wysoko oceniony przez Śląski Urząd Wojewódzki, co świadczy o tym, że był bardzo dobrze przygotowany pod względem merytorycznym. Nasze miasto otrzyma 100 procent kwoty, o którą się zwróciło - mówi prezydent Anna Hetman.

Na ulicy Gagarina zostanie zlokalizowane także Centrum Usług Społecznych. Jest to miejsce, w którym rodziny, a szczególnie dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym, znajdą fachową pomoc pracowników OPS.

 

 

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (94.254. * .37) 02.06.2017 14:24

Bo co należą im się za darmo bo są patologią. Jeszcze jest problem że muszą czekać.

~Gość (195.34. * .240) 02.06.2017 08:07

Tradycyjnie zostaną zmarnowane.

~Czerstwy lulok (87.207. * .163) 01.06.2017 19:04

Majum miljuny jaaaa

~do dorian (31.0. * .39) 01.06.2017 15:49

Brawo dorian. 100% racji ! Jesteśmy dojną krową dla całego regionu i nic z tego nie mamy.

~do dziwne (31.179. * .1) 01.06.2017 14:03

Akurat z cenami mieszkań, to nie masz zielonego pojęcia ani wiedzy i walisz informacje z tyłka. W Wodziu czy w Żorach są tańsze mieszkania. W Rybniku też za niedługo będą bardzo tanie mieszkania że względu na najbardziej zanieczyszczone powietrze w kraju.

~dziwne (89.72. * .208) 01.06.2017 12:35

Miasto się wyludnia, na co drugim bloku banner, że sprzedam, a miasto będzie nadbudówki robić? W mieście, w którym mieszkania są najtańszymi chyba w rejonie? Może by skupić te rynkowe, będzie taniej i sensowniej. Jak się ludzi będzie rejonizowało jak w slamsach, to nigdy nie wócą do normalnego życia.

~seboc (193.28. * .1) 01.06.2017 12:22

210 tys. na jedno mieszkanie.
Chyba taniej byloby na wolnym rynku kupic.

~dorian (31.179. * .1) 01.06.2017 12:17

A połowę mniejszy Wodzisław dostał z tego samego funduszu 14 mln. zł na remont dworca kolejowego i centrum przesiadkowego. Czyli jakby Wodzisław był wielkości Jastrzębia, to dostał by 30 mln. Widać, jak nasze miasto jest MARGINALIZOWANE. Nic nie znaczący gospodarczo Wodzisław, gdzie wszyscy mieszkańcy zarabiają pieniądze w Jastrzębiu bądź w Rybniku, gdzie największym zakładem pracy jest malutki szpital miejski, jest lepiej traktowany od silnego gospodarczo Jastrzębia, które żywi cały region. Oprócz tego słabiutki Wodzisław w nagrodę, że jest taki słaby dostanie bezpośrednie połączenie kolejowe do Krakowa i Warszawy. A dlaczego się tak dzieje? Bo w JASTRZĘBSKIM UM pracują ludzie z innych miast, którzy lobbują za swoimi miejscowościami. W żadnym innym mieście w Polsce nie ma drugiego takiego miasta gdzie STRATEGICZNA instytucja jak UM jest opanowana przez \"obcych\". Miłego dnia życzę prawdziwym jastrzębianom.

~Gość (31.179. * .1) 01.06.2017 10:55

Po co budować nowe? Nie lepiej odkupić mieszkania od spółdzielni? W każdym bloku po kilka się znajdzie.
A zapomniałem ktoś z rodziny musi dostać tę kasę za budowę np. szwagier z firmą budowlaną od kapliczek w Moszczenicy.

~Leszek (83.30. * .197) 01.06.2017 10:28

Pewnie znowu będzie budował Daszek.

~katol (188.137. * .197) 01.06.2017 09:46

dla normalnych nigdy nic

~dysydent (85.202. * .231) 01.06.2017 08:31

Za te pieniądze zostanie prawdopodobnie zakupiony asfalt na położenie tego remontowanego obecnie odcinka ul. Mazowieckiej bo po przygotowaniu podłoża widać że prawie nic się tam nie dzieje więc widocznie nie mają asfaltu.

~poławiacz pereł (85.14. * .18) 01.06.2017 08:12

Starczy na remont manhatanu

~Bernadeta (89.72. * .177) 01.06.2017 06:42

Bardzo dobra decyzja. Brak mieszkań to bolączka naszego miasta. Jednak trzeba dogłębnie analizować wnioski, aby dostały się one tym, ktorzy najbardziej ich potrzebują.