Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Zbojkotowali sesję". Radni specjalnie nie przyszli na posiedzenie?

Duże kontrowersje wywołał przebieg czwartkowej sesji Rady Miasta. Kluby Radnych Platforma Obywatelska i Dla Jastrzębia uważają, że radni PiS celowo zbojkotowali posiedzenie. PiS zaprzecza tym zarzutom. 

"Zbojkotowali sesję". Radni specjalnie nie przyszli na posiedzenie?

- To, co zobaczyliśmy na sali sesyjnej - brak radnych PiS jest kpiną i lekceważeniem mieszkańców i przybyłych gości. To Klub radnych PiS w osobie pana Andrzeja Matusiaka wystąpił na sesji w dniu 20 lipca o przeniesienie tematu darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży na następny tydzień. To nie bojkot pani prezydent, to bojkot i lekceważenie mieszkańców Jastrzębia. Kolejny tydzień jastrzębscy rodzice będą czekać na decyzję radnych o darmowej komunikacji - głosi stanowisko Klubu Radnych Dla Jastrzębia.

Jakie zdanie na temat bezpłatnej komunikacji ma Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość?

- W przyszłym tygodniu przedstawimy naszą propozycję w sprawie komunikacji. Uważamy, że nie można dzielić mieszkańców na lepszych i gorszych. Chcemy stworzyć bezpłatną linię dla wszystkich. Kursowałaby ona nie tylko przez Jastrzębie, ale również przez wszystkie sołectwa, aby umożliwić dojazd do centrum. Ten temat nie jest jeszcze zamknięty i trwają ciągłe analizy. Klub PiS czy Wspólnota Samorządowa przedstawi odpowiedni pogram odnośnie komunikacji - mówił radny Andrzej Matusiak.

Odniósł się również do zarzutu, że radni z PiS zbojkotowali sesję.

- Na sesji nie tylko nie było radnych z PiS, ale również Wspólnoty Samorządowe, PO, Dla Jastrzębia, Samorządnego Jastrzębia. Z każdego klubu kogoś brakowało. Skandalem jest zachowanie radnych PO i Dla Jastrzębia, którzy również nie przyszli na sesje w sprawie budynków po zamkniętej kopalni Jas-Mos. Czy myśmy robili jakiś alarm, że oni wtedy nie przyszli? - mówił radny Matusiak.

Także prezydent miasta Anna Hetman odniosła się do czwartkowej sesji

- Na prośbę radnych PiS przełożyliśmy sesję komunikacyjną o tydzień. Niestety, nikt z radnych PIS nie pojawił się na sesji. Jest to przykład skrajnego lekceważenia mieszkańców, ponieważ radni sami zaproponowali przeniesienie tego posiedzenia. Jestem zniesmaczona tym faktem Będę zwoływała sesję tak długo aż pojawi się tylu radnych, ilu jest potrzebnych do quorum - mówiła prezydent.

 

46 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~sjz (81.6. * .55) 28.07.2017 19:47

Czy quorum zapewni przegłosowanie zachcianki pani Hetman i jej zastępców. Uważam, że nie pomysł jest bardzo durny. Obiecała bezpłatną komunikację dla Wszystkich Mieszkańców. Miała szansę to zrobić przez 9. miesięcy 2015 roku, począwszy od miesiąca stycznia - do października. Rada Miasta dała jej wolną rękę i pole do działania! Nie zrobiła nic, a w dodatku zmarnowała kupę naszych podatków. Proszę pisać obiektywnie!!! NIE MA NIC ZA DARMO!!! Są ważniejsze sprawy do załatwienia niż bilety dla dzieci. Czy OPS nie udziela pomocy finansowej dla osób oitrzebujących???

~Ufo (94.254. * .202) 28.07.2017 19:37

Do Stachy na lachy .Co takiego zrobił PIS ?.Nie bądź śmieszny razem z tym Matusiakiem i spółką .

~radna (193.106. * .83) 28.07.2017 19:27

Pis robi wszystko aby nie było darmowej komunikacji. Przecież to widać jak na dłoni!!!

~do Strachy na lachy (89.25. * .151) 28.07.2017 19:12

Nie rozumesz o co chodzi. Radni PiS sami zwołali tą sesję a nikt od nich nie przyszedł. Co to ma być? Wystawienie innych do wiatru... Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności.

~Kamil (195.66. * .139) 28.07.2017 18:40

Jest jeszcze jedno wyjście zorganizować Referendum w sprawie odwołania Rady Miasta

Pytanie mogło być np takie

Pytanie 1 Czy jesteś za odwołaniem Rady Miasta ? Tak lub Nie

Pytanie 2 Czy wybory do Rady Miasta powinny być przyspieszone ? Tak lub Nie

Pytanie 3 Czy wyrażacie zgodę na darmową Komunikacje z taryfą 0 zł dla każdego kto ma stały lub tymczasowy meldunek na terenie wyłącznie Miasta Jastrzębia Zdrój ? Tak lub Nie

Pytanie 4 Czy Mieszkańcy życzą żeby Miasto Jastrzębie Zdrój wystąpiło z Związku MZK w trybie pilnym ? Tak lub Nie

Pytanie 5 Czy może Miasto ma pozostać w Związku MZK Jastrzębie i np uruchomić 6 do 10 linii darmowych na terenie Miasta dla tych osób co maja stały lub tymczasowy meldunek na terenie naszego Miasta Jastrzębia Zdrój ? Tak lub Nie

I jestem ciekaw ja by Mieszkańcy zagłosowali na takim Referendum

I potem np podać malia na który by mogli każdy Mieszkaniec wyznaczyć jaką linia miała być by darmowa

~Strachy na lachy (89.78. * .41) 28.07.2017 18:28

Przejrzałem listę obecności - faktycznie, brakowało ludzi z każdego klubu. Nieuzasadniona nagonka na PiS, bo Prezydent jest z innej partii. A fe! Budujcie coś merytorycznego a nie pakujcie nas mieszkańców w tą cuchnącą politykę! PiS jako jedyny coś robi i stąd jest tu znienawidzony. Jak możecie mówić, że to PiS coś blokuje jak w mieści jest siana taka tania propaganda!