Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

70 lat razem. Małżeńskie rekordy w Jastrzębiu

Rekordziści przeżyli aż 70 lat w związku małżeńskim. Pary, które obchodziły złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody otrzymały we wtorek medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. 

70 lat razem. Małżeńskie rekordy w Jastrzębiu

We wtorek w samo południe 32 pary, które w tym roku obchodzą złote gody, otrzymały okolicznościowe medale Prezydenta RP za długoletni staż małżeński. Kolejnych 11 par świętowało 55 lat wspólnego pożycia, dwie 60. rocznicę zawarcia związku, a jedna jest już ze sobą 65 lat. W tym zacnym gronie nie zabrakło też pary, która przysięgę małżeńską złożyła sobie 70 lat temu.

- W Jastrzębiu-Zdroju mamy coraz więcej seniorów, ale też wiele par, które przeżyły wspólnie kilkadziesiąt lat. Złote Gody to piękny jubileusz i dobra okazja, by pokazywać młodszym pokoleniom jak przeżyć w zgodzie 50, 60, a nawet 70 lat – to ważne w dzisiejszych czasach. Prócz tego trzeba także pamiętać o tych osobach i przebywać z nimi, czerpiąc z ich bogatych, życiowych doświadczeń - powiedziała prezydent miasta, Anna Hetman.

Dla dostojnych jubilatów raz jeszcze zabrzmiał Marsz Mendelssohna. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu i symbolicznego toastu wzniesionego lampką szampana. Przy wspólnym stole uczestnicy uroczystości dzielili się wspomnieniami, a także receptami na udane pożycie małżeńskie. Wszyscy z nich zgodnie twierdzili, że nie ma uniwersalnego sposobu na długoletni związek, ale warto się starać, by szczęśliwie przeżyć ze sobą wiele lat.

We wtorek w samo południe 32 pary, które w tym roku obchodzą złote gody, otrzymały okolicznościowe medale Prezydenta RP za długoletni staż małżeński. Kolejnych 11 par świętowało 55 lat wspólnego pożycia, dwie 60. rocznicę zawarcia związku, a jedna jest już ze sobą 65 lat. W tym zacnym gronie nie zabrakło też pary, która przysięgę małżeńską złożyła sobie 70 lat temu.

Bez wątpienia  było co świętować. Akcentem muzycznym podczas uroczystości był występ zespołu Druga Młodość.

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~aha (84.234. * .35) 18.09.2017 18:31

taaak, takie pierdoły pani prezydent najlepiej wychodzą...

~Dana (89.71. * .214) 09.09.2017 14:38

A my z mężem w niedzielę 10 września będziemy obchodzić 40 rocznicę. Jak to zleciało ?

~stary (89.72. * .116) 07.09.2017 19:57

No to ja w przyszłym roku będę miał 50! dużo czy mało? i zawsze pytam żony,kto z kim wytrzymał tyle lat.Wiadomo jaka jest odpowiedź żony :-))

~Barburka (89.71. * .123) 07.09.2017 19:07

Wacek pantoflarz to Ty też jesteś biedny,bo siedzisz pod pantoflem.Sam się przyznałeś..

~Do wacek patolarz (5.184. * .32) 07.09.2017 18:22

Co , stary kawaler czy rozwodnik?! Stawiam na ROZWODNIKA !!

Gratulacje dla wszystkich z takim pięknym starzem małżeńskim !! Tyle lat razem na dobre i złe

~wacek pantoflarz (172.26. * .120) 07.09.2017 13:27

jakie te dziadki biedne przy swoich kochanych żonkach, widać że są pod pantoflem

~Rylok (94.254. * .8) 07.09.2017 12:45

Wszystkiego najlepszego z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego!

~Gruby (89.73. * .117) 07.09.2017 09:21

Wszystkiego najlepszego wszystkim parom ale rekordowa cena parkingu w Jastrzębiu albo w Polsce jest 150 zl za 1 godzine przy targowisku sklep zAldi to jest chore kto na to pozwolił ze działka prywatna chamstwo

~Renia (94.254. * .44) 07.09.2017 09:17

Serdeczne gratulacje

~Wasabi (46.18. * .1) 07.09.2017 09:04

Zazdroszczę.... ponieważ małżeństwo to jest jedna sztuka kompromisu. Bez miłości, szacunku i własnie wspólnego kompromisu nie ma długiego pożycia małżeńskiego Brawo WY!