Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębscy strażacy uratowali człowieka spod gruzów

W sobotę, po godz. 20.00 Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Jastrzębie-Zdrój została skierowana do katastrofy budowlanej w Sosnowcu, gdzie zawaleniu uległa część dwukondygnacyjnej kamienicy. Dzięki jastrzębskim strażakom udało się uratować mężczyznę spod gruzów. 

Jastrzębscy strażacy uratowali człowieka spod gruzów

Jak informują jastrzębscy strażacy, w początkowej fazie akcji spod gruzów udało się wydobyć mężczyznę, który został przewieziony do szpitala. Z jego relacji wynikało, że w mieszkaniu znajdowała się jeszcze jego żona. W pierwszej kolejności przystąpiono do przeszukiwania gruzowiska przy pomocy psów ratowniczych, sprzętu do lokalizacji osób zasypanych oraz monitorowania naruszonych konstrukcji budowlanych przy pomocy tachimetru.

-  Po krótkiej analizie i wytypowaniu potencjalnego miejsca w którym mogła znajdować się kobieta w czasie zawalenia się budynku, rozpoczęto ręczne odgruzowywanie. Po kilku godzinach akcji odnaleziono 78-letnią kobietę. Lekarz który był na miejscu zdarzenia stwierdził jej zgon. Kolejne godziny akcji to dalsze odgruzowywanie mające na celu potwierdzenie, że pod gruzami nie ma już osób poszkodowanych i zabezpieczenie niestabilnych konstrukcji budowlanych - informuje Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~znawca (89.66. * .80) 13.02.2018 19:20

Chwała bohaterom!

~Oko proroka (89.64. * .5) 13.02.2018 12:03

Wielki szacunek dla strażaków za super akcje i uratowanie życia jesteście wielcy!

~Radio Teheran (89.25. * .173) 13.02.2018 10:50

Dziadek oszukał przeznaczenie