W więzieniu działają dla dobra innych

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju znany jest z tego, że często odbywają się tam akcje krwiodawstwa. Tym razem w ZK zainaugurowano ogólnopolską akcję honorowego oddawania krwi przez funkcjonariuszy i pracowników SW pod nazwą "Pomagamy i pamiętamy - 100 lecie Służby Więziennej i odzyskania niepodległości".

W więzieniu działają dla dobra innych

W trakcie akcji w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zebrano prawie 10 litrów cennego daru. W samej akcji brało udział 30 osób, z czego 20 z nich to funkcjonariusze i pracownicy jastrzębskiej jednostki.

- Wśród krwiodawców znaleźli się także uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu, którzy po oddaniu krwi mieli okazję zwiedzić jednostkę oraz uczestniczyć w prelekcji o profilaktyce antynarkotykowej. Nie jest to pierwsza taka akcja, którą organizuje Klub HDK funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Jastrzębiu. Dodatkowo, zgodnie tradycją klubu, zbierano słodycze dla dzieci z okazji Dnia Dziecka - informuje jastrzębski Zakład Karny.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ed (85.202. * .143) 13.06.2018 23:01

Myslę, że gdyby więźniowie mogli oddać krew też by oddali.