Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rowerzysta potracony przez samochód

We wtorek rano 19-letni rowerzysta został potrącony przez samochód na ulicy 1 Maja. Na szczęście obyło się  bez poważniejszych obrażeń.

Rowerzysta potracony przez samochód

Tego dnia na pewno nie może zaliczyć do udanych 19-letni rowerzysta, który poruszał się dzisiaj rano po ulicy 1 Maja. Jechał prawidłowo, jednak padł ofiarą nieuwagi kobiety, która jechała samochodem.

- Tuż przed godziną 7:00 Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy 1 Maja. Jak się okazało doszło do potrącenia przez samochód prawidłowo jadącego rowerzysty, drogą wydzieloną dla rowerów. Kobieta poruszająca się samochodem osobowym nie zachowała należytej uwagi i potrąciła go w czasie wykonywania manewru skręcania do posesji. Przybyli na miejsce policjanci ukarali ją mandatem - relacjonuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do ja (94.254. * .252) 04.07.2018 11:07

To jak jest scieżka dla rowerów a rowerzysta jedzie drogą to ja autem powinienem jechać chodnikiem a nie drogą bo tak mi jest lepiej?

~ja (87.101. * .231) 03.07.2018 23:44

Dla przypomnienia kontrapasem jeździmy tylko w jednym kierunku. Jak ktoś jedzie od ul Witczaka (kościoła) to prawa stroną przy chodniku a nie kontrapasem musi jechać. Ten idiota co wyznaczył kontrapas zna przynajmniej przepisy. Kierowco chodnik nie jest drogą dla rowerów wiec debile za kółkami zacznijcie się uczyć. Ps na zielonej strzałce też jest obowiązek zatrzymania się. A dla tych jeszcze bardziej ograniczonych to w pewnych godzinach można jechać 60 km/h w terenie zabudowanym. I na dokładkę na drodze jedzie się 50 km/h a nie 35, jadą przez miasto oglądając co za witrynami sklepowymi stoi. Pozdro dla wszystkich co wjeżdżają pod kościół w zdroju pod zakaz, jakby ktoś chciał być potrącony to jest jedno z wielu absurdalnych miejsc gdzie można dużo zarobić.

~do Stefan (78.8. * .55) 03.07.2018 23:18

To się nazywa kontrapas i w świecie rowerzystów nie jest to odosobniony przypadek. To żaden bubel drogowy a normalna sprawa. Nie wiem czego się czepiasz.

~Stefan (89.75. * .200) 03.07.2018 23:10

Bo jakiś debil wyznaczył ścieżkę rowerową na ulicy jednokierunkowej w dodatku pod prąd . To tylko w Jastrzębiu takie absurdy się zdarzają. I w dodatku ktoś to zaakceptował i dopuścił do ruchu. MASAKRA !!!

~Smolka (37.248. * .154) 03.07.2018 16:12

Mandacik jak zaesze

~Stnik (5.172. * .97) 03.07.2018 16:01

Tylko idiota wyznaczył ścieżkę rowerowa na ul. 1 Maja jednokierunkowej.

~Do Mieszkaniec (82.177. * .2) 03.07.2018 15:50

Pokaż miasto w którym można się czuć bezpiecznie. Wyjedź tam na tydzień. Zobaczysz, że i w tym mieście nie można się czuć bezpiecznie. Głupich jest znacznie więcej od ludzi myślących. To głupi są zagrożeniem. Tłumaczenie do nich nie dociera. Powinni być karani jak w krajach Europy Zachodniej, bardzo dotkliwie. Tylko w ten sposób można wymusić na głupich przestrzegania przepisów. Mądrym przepisy wystarczają, bo je rozumieją.

~Do "Do Gość ..12:16" (82.177. * .2) 03.07.2018 15:46

Nie cieszysz się, że będziesz miał wybieg i będziesz mógł się wyszaleć? Przecież jesteś takim pieskiem pilnujących swojej budy. Nie rozumiesz, jak na ciebie patrzą.
Co mam wybieg dla psów, (bardzo pożyteczne miejsce) do potrącenia przez nieuważną kobietę rowerzysty. Swoją drogą ta dróżka dla rowerzystów mogła by być lepiej oddzielona od jezdni dla samochodów i motorów. Są takie "klocki" jak na ulicy Cieszyńskiej utrudniające wjazd na ścieżkę rowerową. Choć dla kobiet i nieuważnych kierowców to nie stanowi dużej przeszkody.

~Do Gość Dziś o 12:16 (85.14. * .18) 03.07.2018 12:43

Co mnie obchodzi bezpieczeństwo w innych miastach tutaj mieszkam i interesuje mnie to co się tutaj dzieje.A Ty przejrzyj na oczy włącz myślenie , ogranicz ogladanie TV wyjdż na miasto..... popatrz będziesz miał wybieg dla psów i bedziesz mógł sobie tam popatrzeć na pieski i upajać się zapachami psich odchodów.

~Leszek (178.43. * .102) 03.07.2018 12:25

Znowu blondynka za kierownicą.

~Gość (31.179. * .1) 03.07.2018 12:22

Znowu baba za kółkiem. To jedno a drugie drodzy rowerzyści dalej kontr-pasa nie macie a notorycznie ktoś pedałuje od ul. Witczaka do ronda pod prąd.

~Gość (89.25. * .151) 03.07.2018 12:16

A w innych miastach jest wszystko cacy? Przejrzyj media i wtedy się wypowiadaj o bezpieczeństwie w naszym mieście.

~mieszkaniec (85.14. * .18) 03.07.2018 11:41

W tym miescie nikt i nigdzie nie może czuć się bezpiecznie