Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębscy strażacy przeszukują gruzowisko

We wtorek, o godzinie 4:00 nad ranem jastrzębska straż pożarna została wezwana do katastrofy budowlanej w Bielsku-Białej. Strażacy przeszukują gruzowisko w nadziei odnalezienia żywych ludzi.

Jastrzębscy strażacy przeszukują gruzowisko

 Po przybyciu zastępów Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju na miejsce zdarzenia, przystąpiono do działań mających na celu szybkie ustalenie czy pod gruzami znajdują się ludzie.

- Zawaleniu uległ budynek trzykondygnacyjny będący w budowie. Do działań wprowadzono dwa psy ratownicze specjalności gruzowiskowej, kamery wziernikowe i geofon. W chwili obecnej nie znaleziono żywych osób pod gruzami. Działania miejscowych strażaków oraz SGPR z Jastrzębia-Zdroju nadal trwają - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~GW (89.77. * .29) 18.07.2018 15:38

Czyli według Ciebie osoby łamiące przepisy prawne mają większe prawa do życia w społeczeństwie?
No cóż takie teraz w Polsce czasy nastały. Zero szacunku do przepisów. Zero inteligencji. Jak w lesie...

~do GW (82.177. * .2) 18.07.2018 13:15

Oby ciebie nie szukali. Jesteś bezdusznym osobnikiem, który nie powinien mieć prawa żyć w społeczeństwie, bo podważa jego sens.

~GW (89.77. * .29) 17.07.2018 20:22

Osoby bezdomne? Dla osób bezdomnych są schroniska.
Powtarzam: Mamy do czyniena z zamkniętym terenem budowy, który jest chroniony. Nie zgłoszono zaginięcia osób.
Akcję poszukiwawczo-ratunkową z wykorzystaniem psów powinno się podejmować wyłącznie w przypadkach w których rzeczywiście istnieje taka potrzeba. W tej sytuacji nie było takiej potrzeby. Trasa do Bielska-Białej z Jastrzębia-Zdroju to około 50 kilometrów. Finalnie zmarnowano tylko czas pracy strażaków, energię psów oraz środki transportu z paliwem włącznie.

~do GW (82.177. * .2) 17.07.2018 18:18

Czy wiesz, że wszędzie żyją ludzie bezdomni. W lecie, gdy jest ciepło, taki budynek może być dobrym miejscem do spania. Zabrakło ci wyobraźni, czy nie potrafisz wyobrazić sobie innego życia od swojego?
Do Leszka: To bardzo prawdopodobne, że nie tyle projektant, co kierownik budowy mógł nie dopilnować projektu.

~GW (89.77. * .29) 17.07.2018 12:42

Skoro budynek był pusty, teren budowy zamknięty i chroniony to jaki jest cel "poszukiwania żywych ludzi" z użyciem psów?!?
"Chodź piesku, skoczymy sobie do Bielska na spacerek..."
Szkoda psów, czasu pracy strażaków i spalonego paliwa na takie zabawy.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 17.07.2018 12:41

"nie znaleziono żywych osób pod gruzami."

Same trupy znaleziono, mase trupow.

~Gość (188.137. * .7) 17.07.2018 11:04

pustaki, ściany 10cm docieplone 30cm styropianem. nigdy w zyciu nie kupiłbym domu od dewelopera.

~Leszek (37.7. * .8) 17.07.2018 10:44

Ten projektant miał uprawnienia chyba po znajomości. Budowlańcy też zaoszczędzili na materiałach i to są skutki tego.

~KAZ (37.248. * .18) 17.07.2018 10:19

XXI wiek. Obecnie znajduje się budowle sprzed 30 tyś lat. I są całe. Co to za techniką budowy, co się wali jeszcze przed wybudowaniem.