Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

OWN czeka na mieszkańców

Wielkie otwarcie OWN już 10 sierpnia o godz. 17.00. To teraz najnowocześniejsza przestrzeń rekreacji z tężnią, wodnym placem zabaw, amfiteatrem i pięknie urządzonymi terenami zielonymi. 

OWN czeka na mieszkańców

Wodny plac zabaw składa się z trzech części. Są to: strefa główna dla starszych dzieci z wysokimi urządzeniami wodnymi, strefa dla małych dzieci z niskimi urządzeniami oraz brodzik dla dzieci. Kolorowe, bezpieczne urządzenia takie jak: gejzery wodne, rekiny czy szczypce krabów z pewnością sprawią wielką frajdę najmłodszym gościom OWN-u.

Park widokowy to miejsce z kaskadowo rozrzuconymi siedziskami, obłożonymi egzotycznym drewnem bangkirai. Teren pomiędzy nimi pokryty jest nawierzchnią mineralno-poliuretanową wykonaną pasami na skarpie. Poniżej siedzisk znajduje się plac o nieregularnym kształcie, który może pełnić rolę mini sceny.

Tężnia solankowa ma właściwości lecznicze, a także podkreśla uzdrowiskową historię miasta. Jest to obiekt w kształcie ośmiokąta, o konstrukcji drewnianej. Pomiędzy tarninowymi ścianami znajdują się cztery wejścia, a pomiędzy nimi misy ze spływającą z tarniny solanką. Dookoła tężni ulokowano 6 ławek wolnostojących dla tych, którzy chcieliby odetchnąć w solankowym zaciszu. Wnętrze tężni służy do spacerów.

29 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (31.179. * .1) 12.08.2018 11:50

do tiktaka


A w innych szkołach nie było gimnazjum? Było tylko bez remontów. Za cara tylko bzie i bzie. poczekajcie aż wygra Kasza to będzie znowu bzie i bzie.

~Gość (85.202. * .157) 12.08.2018 11:46

Do tik tak... co tak bronisz i chwalisz Janeckiego ? podejrzane to , jeśli nie lubisz Pani Hetman to nie okazuj tak tego publicznie tylko zachowaj to dla siebie . Żeby kogoś oceniać to najpierw trzeba zacząć od siebie .

~Gość (89.64. * .204) 12.08.2018 11:22

Żaden prezydent nie dokonał tyle w 4 lata co zrobiła p Hetman coś robi dla tego miasta,a inni radni rodziny ustawiają na stołkach jak by jej nie przeszkadzali to dużo więcej było by w Jastrzębiu brawo pani Prezydent tak dalej pozdrawiam

~tik tak (83.26. * .37) 12.08.2018 09:33

No popatrz to za jakie pieniądze są te ścieżki rowerowe (żelazny szlak) Czyja zasługa chyba tylko UE a nie P. Hetman
A szkołę w Bziu remontowano dlatego że weszły gimnazja i zrobiono tam przebudowę. Było tam gimnazjum i SP w dodatku przebudowa sali sportowej. To była stara szkoła wymagała remontu. Tak samo jak dziś wymaga remontu stara szkoła w Ruptawie, wybudowana jeszcze przed wojną.
Nasze dzieci to według was z miasta, to pewnie powinny uczyć się po stodołach co?
ps. Doniosłeś do prokuratury że przehulano pieniądze przy budowie obwodnicy? Ciekaw jestem bo jeśli tak to do paki z nimi . Jak nie to z tobą za pomówienia

~Gość (31.179. * .1) 11.08.2018 22:13

Do tik tak

Obwodnica to akurat zasługa marszałka województwa i UE a Janecki tylko wstążkę przecinał i to w dodatku nie u siebie a w Mszanej. A resztę kasy co była na naprawę zniszczonej infrastruktury przy budowie obwodnicy - gdzieś przehulali.
Zapomniałeś dopisać że w swojej kadencji zrobił 3x remont szkoły w bziu.

~tik tak (83.26. * .37) 11.08.2018 12:55

Hala Sportowa
Lodowisko
Tężnie w parku
Pijania wód(park)
Basen w Zdroju
Obwodnica południowa
Większość przebudowy skrzyżowań na ronda
Za jego kadencji przyciągnięto do miasta: OBI, Kaufland. Cerrefour, Galeria Jastrzębie,McDonald
Tak na szybko co mi się przypomniało
Jeszcze tzw. "Rondo donikąd" wyśmiewane, a jednak słuszny pomysł na przyciągnięcie inwestorów w rejon byłej kop. Moszczenica. Szkoda że na tych pustych działkach nic nie ma

~Gość (85.202. * .157) 11.08.2018 10:34

Do tik tak... a co Janecki zrobił że taki lepszy, nie ośmieszaj się !!!

~tik tak (83.26. * .37) 10.08.2018 22:30

do Pauka
A za co baty? Masz swoje zdanie i tyle.
OWN już wiele razy pisałem że to dobrze że robią. Jak się podoba to tym bardziej super.
Ja tylko uważam że to co przez 4 lata zrobiono to nic.
Remonty chodników ,dróg, czy szkół i inne to nikt łaski nie robi to obowiązek miasta.
Pamiętam że obiecywano rynek, muzeum, nawet pokazywano makietę z dyskoteką na rondzie koło McD
To mnie wnerwia, że obiecują gruszki na wierzbie byle się dostać do koryta. Po co obiecywać coś nierealnego? Darmowe komunikacje dla wszystkich itd.
Porównując inwestycję Prezydenta Janeckiego i Hetman, to obecna Prezydent niczego nie dokonała

~czytelnik (89.72. * .69) 10.08.2018 21:59

Do radio teheran: Widziałem dziś na otwarciu OWN-u sporo ludzi na wózku. Oczywiście ktoś im pomagał. Zresztą w Zdroju też jest solanka. Pozdrawiam.

~Mikołaj do Anki (87.239. * .116) 10.08.2018 21:03

To sprawa twojej nieudolnej administracji a nie UM. Komisja byla z SM.

~Pauka (188.146. * .164) 10.08.2018 19:50

Zaraz dostanę baty za to że nie jestem hejterem. Byłam na OWN i jest ładnie, plac wodny dla dzieci to super sprawa. Co tu duzo mówić, jest lepiej niż było, a ja nie poczułam żeby mi ubyło z kieszeni- ileż można remontować w kolko tylko chodniki Z budżetu miejskiego? Dla tych którzy szukają dziury w całym i narzekają że own i szlak żelazny to mało. To może się zainteresujcie ile szkół zostało wyremontowanych, że szpital został kasę na sprzęt, że budynki w zdroju dostają nowe życie.. że w końcu ktoś się zainteresował starym budynkiem w parku (Nie pamiętam co tam bylo:)) i dostaliśmy dotacje na remont. Nie od razu Rzym zbudowano, mnie bardzo podoba się ten kierunek i koncepcja miasta, jaka przedstawia obecna "władza". Plany są super, póki co w niektórych wypadkach tylko plany ale od czegos trzeba zacząć. Narzekacie a będziecie pierwsi na leżaczkach piwo popijac. Co do oświetlenia drogi na OWN to popieram.

~Anka (89.64. * .3) 10.08.2018 18:02

Powiem jedno.
Mam nadzieje, że nie będzie tam fuszery jak na placu zabaw przy Wrocławskiej.
Otóż dzisiaj była tam "komisja".
Długo debatowali, coś obliczali, mierzyli.
Zapewne chodziło o odchodzące płyty z gumy, którymi pół roku temu zastąpiono super piaskownicę, która była tam od lat.
Plac zamknięty szarfami.
Ciekawi mnie, kto wziął w "łapę" za to bo bardzo im się śpieszyło z robotą, plac robiony był listopad grudzień a warunki atmosferyczne były różne jak to u nas w zimie.
Teraz wszytko chyba jest do wymiany, zrobione na prędce i o ile jest jeszcze gwarancja to potem nie będzie już kabzy żeby to naprawiać.
Ta guma którą wyłożono plac śmierdzi w upały i nikt mi nie powie, że pod pozorem spełnienia norm bezpieczeństwa daje się obecnie takie badziewie.

~X (188.146. * .198) 10.08.2018 16:19

Proponuję wprowadzić wypożyczalnię gokartów na pedały dla dzieci oczywiście za przestępną cenę. Podobne są w parku w Pszczynie i nad Bałtykiem-myślę, że by się to sprawdziło-ruch jak na rowerze-samo zdrowie

~Gość (31.179. * .1) 10.08.2018 12:11

Pan w niebieskim garniturku przyczynił się do zamknięcia mostów jastrzębskich a teraz pierwszy koło carycy. Normalnie Judasz.

~cionek (31.179. * .1) 10.08.2018 10:48

powiem szczerze, te siedziska z drewna egzotycznego robią wrażenie, a wodny plac zabaw jest świetny. Dobra zabawa dla dzieci i nie tylko????

~max (84.234. * .82) 10.08.2018 09:53

A jesienią gdy już nikt tam nie pojdzie menele zrobią swoje a zima jeśli będzie ostra dokończy dzieła zniszczenia...tylko na co poszło 7 cz 8 mln? przecież tam nic luksusowego niema!!! i ta trawa układana w pośpiechu jak za komuny!!!

~gabi (89.64. * .125) 10.08.2018 09:42

Pani prezydent OWN jest super,wyszło świetnie. Tylki żeby było bezpiecznie o oświetlona droga przez las.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 10.08.2018 09:05

"Tężnia solankowa ma właściwości lecznicze"

Ale tylko dla zdrowych. Osoba na wozku nie dojedzie.

~Warunek (82.177. * .2) 10.08.2018 08:55

Głupim, bezmyślnym palantom wstęp na teren OWN zabroniony.

~lol (89.72. * .169) 10.08.2018 08:03

Do tego wspaniałego przybytku dowozić nas będzie DARMOWA KOMUNIKACJA - Pani już dziękujemy ......

~Prawdomowny (89.25. * .138) 10.08.2018 00:01

Za miesiac o godzinie 20 bedzie juz ciemno. Czy szanowne miasto ma w planach oswietlic dojscia do tego przybytku czy nalezy sie ewakuowac przed zachodem slonca? Nie chce byc zlosliwy ale takie rzeczy powinny byc zrobione najpierw bo zadna przyjemnosc chodzic przez ciemny las i tyczy sie to starej sciezki jak i drogi w kierunku Cieszynskiej lub Kusocinskiego.

~smerf125 (89.75. * .136) 09.08.2018 22:30

Jeszcze miejsce na grilla i będzie super

~Gość (89.77. * .94) 09.08.2018 21:11

Polaczki to hejterzy, wam się nie dogodzi siedzicie w domu przed kompem i łatwo się komentuje, a pewnie jutro pierwsi będziecie stać w kolejce by zobaczyć jak wyszło...

~Ewa (89.77. * .144) 09.08.2018 21:03

Byłam-widziałam, jest pięknie! Nikt się tego nie spodziewał, że z tej ruiny, którą poprzednik obiecywał wyremontować w czasie każdych wyborów, powstanie takie cacko. I będzie się rozrastać, jeśli prezydentem nadal będzie ta kobieta. Tylko zapewnijcie tam porządek i nadzór, bo menelstwo i chuliganeria znowu zrobią z tego ruinę.. SM do roboty!!!

~TLUSTY KOT do tik tak (89.64. * .18) 09.08.2018 19:41

Jeszcze 2 lata remontu 900 metrowego odcinku ul. Mazowieckiej i pelen album fotek !!!

~do .. Dziś o 19:15 (85.14. * .18) 09.08.2018 19:39

Monitoring będzie jako pierwszy unieszkodliwiony , nikt nie będzie podglądał menelów w czasie wieczornych spotkań , a chyba nie myślicie że SM tam w nocy pojedzie aż tak ryzykować nikt nie będzie.

~tik tak (83.26. * .37) 09.08.2018 19:29

pstry...pstry....
Dorobek kadencji Pani Prezydent
OWN - fajny ale nie skończony
Żelazny szlak- też fajny też nie skończony
I to wszystko
Coś jeszcze zbudowano?

~zołza z zofiówki (85.14. * .18) 09.08.2018 19:22

Thusk już podobno wyjądował

~.. (89.72. * .53) 09.08.2018 19:15

Oby był dobry monitoring przed wandalami.