Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej

Piesi korzystający z chodnika znajdującego się przy ulicy Cieszyńskiej doczekali się remontu chodnika. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają do połowy listopada.

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej

Trwa remont chodnika przy ul. Cieszyńskiej. Roboty prowadzone są na długości 596 metrów i obejmują wymianę podbudowy, korektę łuków i wysokości krawężnika oraz wykonanie nawierzchni z kostki brukowej. Prace potrwają do połowy listopada. Koszt: 393 tys. zł.

- Zadanie otrzymało dofinansowanie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z rezerwy subwencji ogólnej w wysokości 232 500 zł - informuje rzecznik jastrzębskiego magistratu  Katarzyna Wołczańska

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do Czy ? (31.179. * .1) 11.09.2018 19:50

Pisałem jakiś czas temu na jednym z naszych portali. mam firmę i startowałem w przetargach miejskich. Za każdym razem coś albo za tanio albo za drogo a jak już było tak jak powinno to i tak wygrywał kto inny.
Znam tych pracowników znam, też i te firmy. To są jedni i ci sami podwykonawcy pewnej firmy budowlanej z miasta a właściciel tej firmy to szwagier pewnej pani emerytki szefowej wydziału z UM. To ten co mu kapliczkę przerabiali bo wjazd blokowała. I chodnik miejski na podwórko robili.
Jak to czytają Panie z UM to wiedzą kim jestem bo prowadziłem z nimi batalie o przetargi właśnie te. Odpuściłem sobie UM bo szkoda zachodu dla układów.

~gość (89.64. * .142) 11.09.2018 19:34

W urzędzie nie ma żadnego fachowca w tym temacie. Nadzorowała to zdzisia po ogólnika i maryśka naumiana. Nikt wykonawców nie sprawdza, nie robią żadnych przeglądów po wykonawczych, a okres gwarancji to tylko papier i nic więcej. Żdzisia ma emeryturę więc chętnie by do urzędu wróciła i wszystkich na nowo bieliła!

~Czy ? (82.177. * .2) 11.09.2018 17:46

Niestety UM nie może wybrać wykonawcy. Musi być najtańszy. Taki jest nakaz odgórny. A przecież to są nasze pieniądze i my powinniśmy decydować czy chcemy najlepszego, czy najtańszego.
Nie jestem pewny czy w UM jest fachowiec od chodników, który wie jak należy prawidłowo wykonać chodnik i czy często bywa na tej budowie, sprawdzając jakość wykonania. Bo to, że firma jest tania, nie może znaczyć, że ma prawo do odwalania byle jak zleconej roboty. Każdy pracodawca to nam powie, gdy zaczniemy olewać pracę.

~gość (89.64. * .201) 11.09.2018 17:20

A kto jest wykonawcą tego dzieła? Dobrze, że są wybory bo tak to by nie zrobili.

~szpieg google (82.177. * .2) 11.09.2018 17:03

Czy wiecie, że gogle nas szpieguje. Komórki z GPS zapisują gdzie się poruszamy. Google chce wiedzieć gdzie pracujemy i gdzie mieszkamy. Co pewien czas pyta podchwytliwie jak nam się podobało tam gdzie byliśmy. Szpiegostwa google nie można zatrzymać. Nawet jak wyłączymy GPS lub korzystamy z innej firmy oferującej nawigację, google też rejestruje nasze przemieszczanie się po świecie i okolicy.
Nikt z naszego rządu nie przeciwdziała temu szpiegostwu.

~Lucek (89.64. * .97) 11.09.2018 15:55

Tu nie tylko o sól i odśnieżarki chodzi. Każdy kto się zna to wie, że użyta kostka była 2 lub 3 gatunku dlatego się rozwarstwiała.
Tak się wygrywa przetargi, tak się robi kokosy, tak się nadzoruje prace w tym mieście.

~Michał (188.146. * .19) 11.09.2018 13:55

Tak to jest jak się sypie sól bez opamiętania. No ale co to obchodzi naczelnika infrastruktury, ważne, aby trwać ile się da.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 11.09.2018 12:45

"ten chodnik naprawiają 4ty raz w ciągu 10 lat"

To moze wreszcie dojda do wprawy w naprawianiu.

~Gość (31.179. * .1) 11.09.2018 12:28

Proponuje okolicznym mieszkańcom zrobić pamiątkowe zdjęcia żółtej tablicy informacyjnej o wykonawcy. Żeby potem szło wytropić wykonawcę w ramach napraw gwarancyjnych. Bo nasz niekochany UM i naczelnik wydziału ma to w 4 literach.

~Gość (31.179. * .1) 11.09.2018 12:02

Do Olek

Ale ta rybnicka firma jest podwykonawcą biznesmena Jastrzębskiego szwagra pewnej pani emerytki z UM. Tak to ta od pączków.

~benio (83.17. * .34) 11.09.2018 11:19

popieram Lucka- ten sam naczelnik a ten chodnik naprawiają 4ty raz w ciągu 10 lat

~Lucek (89.64. * .97) 11.09.2018 09:02

Ten chodnik był remontowany za kadencji PIS-WS i już po jednym sezonie był w stanie opłakanym. Nikt wtedy z UM nie pokwapił się, aby wykonawca dokonał naprawy gwarancyjnej. Trzeba było poczekać tyle lat i znowu sypnąć kasę z państwowej kieszeni.
Bez wymiany naczelnika wydziału infrastruktury nic się w tym mieście nie poprawi. Dalej bubel będzie gonił bubel.

~Olek (31.179. * .1) 11.09.2018 08:07

Tylko dlaczego znowu wykonuje to firma z Rybnika a nie z Jastrzębia? Jakby jakakolwiek firma z Jastrzębia chciała coś wykonać w Rybniku, została by wyśmiana. Ale tak to jest, jak w strategicznym miejscu jakim jest UM, pracuje mnóstwo ludzi spoza Jastrzębia. Tego nie ma w żadnym innym mieście.

~tik tak (83.26. * .37) 11.09.2018 07:40

Który to już raz, chyba co dwa lata go remontują. Spadnie śnieg i wjedzie na niego kilkutonowy ciągnik i będzie to samo. Robota się musi rodzić

~:-)) (89.66. * .243) 11.09.2018 07:28

Gdyby tak jeszcze nie zapomnieli zasypać piaskiem szczeliny pomiędzy kostkami czego nie uczynili na granicznej a minęło chyba już dwa lata!