JSW: Delegacja wróciła z wizyty w Afryce
JSW i JSW Innowacje planują współpracę z międzynarodowym koncernem Sasol w transferze nowoczesnych technologii związanych z wykorzystaniem węgla oraz węglopochodnych. Polska delegacja wróciła niedawno z Republiki Południowej Afryki.
Delegacja polskich spółek z Arturem Dyczko, zastępcą prezesa JSW ds. strategii i rozwoju na czele, wróciła z wizyty w nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Secundzie w RPA. Spółki zaplanowały kolejne rozmowy oraz rewizytę, podczas której ma zostać podpisany dokument o współpracy.
Głównym celem spotkania było dokładne poznanie działalności spółek oraz negocjacje. Przedstawiciele JSW poznali procesy technologiczne stosowane przez Sasol do produkcji gazu z węgla kamiennego, natomiast jastrzębska spółka zaprezentowała swoje plany oraz zrealizowane projekty oparte na innowacyjnych technologiach.
- Przekazaliśmy naszym partnerom informacje na temat planów rozwoju innowacyjnych technologii oraz częściowo już zrealizowanych projektach w zakresie nowych technologii. To m.in. wspólne działania z Instytutem Freinhofera, badania w zakresie separacji wodoru z gazów koksowniczych oraz plany produkcji włókien węglowych ze smoły koksowniczej. Sasol zadeklarował chęć głębszej analizy możliwości zastosowania rozwiązań wdrażanych na tym polu przez JSW w swoich zakładach, jak również współpracy w zakresie rozwiązań, które mogą pozwolić na wdrożenie produkcji wielkoprzemysłowej - mówi Artur Dyczko,
Współpraca pomiędzy polskim i południowoafrykańskim koncernem może dotyczyć przede wszystkim produkcji paliw syntetycznych w Polsce na bazie krajowego węgla. JSW w ramach współpracy z notowaną na nowojorskiej giełdzie spółką Sasol rozważa powstanie zakładu przetwórstwa węgla na paliwa syntetyczne na południu Polski.
obecnie zakład w Secundzie to jedyny na świecie komercyjny zakład produkujący paliwa syntetyczne na bazie węgla, produkujący gaz syntezowy poprzez zgazowanie węgla i reforming gazu ziemnego. W zakładzie używa się zastrzeżonej technologii do konwersji gazu syntezowego na syntetyczne komponenty paliwowe, gaz sieciowy i surowce chemiczne do dalszej produkcji rozpuszczalników, polimerów i innych chemikaliów. Podczas spotkania omówiono główne etapy procesu pozyskiwania płynnego paliwa z węgla kamiennego - m.in. przygotowanie paliwa węglowego do zgazowania, zgazowanie węgla, ochładzanie gazów w celu wykroplenia kondensatów wodnych i usuwania smół, usuwanie siarki oraz dwutlenku węgla z gazów.
U kangurów już w tym roku byli.
No ładnie, a kiedy na kangur pojadą się rozerwać za naszą kasę
Zgadzam się ????
do Gość
Dziś o 18:41
Te słonie zdechły ze śmiechu jak nieudaczników z biurowca JSW i związkowców zobaczyły.
W Afryce znaleźli 50 słoni zabitych zbieg okoliczności.
Skurczysyny gnoju jedne .do wnęki z nimi krawaciarze pieprzone darmo zjadł oddać węgiel nam i 14.zlodzieje
A ja myslałem że jadą szukac Murzynów do pracy w sobote i niedziele bo brakuje ludzi do ciężkiej pracy .A w biurach już pełno pociotków.
No to się swietnie państwo bawią za naszą kasę. Czekać tylko na wachniecie konkiunktury i będziecie wyć...
Safari za nasze. Pewnie na polowanie pojechali bogacze.
Następna wycieczka na Bora Bora, w celu zbadania możliwości wykorzystania piasku z tamtejszych plaż w kopalniach JSW.
Następna wycieczka zaliczona za nasze pieniądze..
"To m.in. wspólne działania z Instytutem Freinhofera"
Instytutow FRAUNHOFERA jest kilkadziesiat.