Na operację będzie można zapisać się przez Internet
Nowoczesność wkracza do jastrzębskiego szpitala. Za pomocą platformy internetowej będzie można zapisać się na zabieg czy na wizytę lekarską.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju jest jednym z dziewięciu szpitali, które połączył projekt eCareMed. Jest to inicjatywa mająca na celu uruchomienie elektronicznej platformy służącej do obsługi pacjenta, a dzięki temu stworzenie nowych sposobów komunikacji między pacjentem, lekarzem i szpitalem. Jest to pierwszy w naszym województwie tak ważny i innowacyjny projekt, który stanowi ogromne wyzwanie dla podmiotów włączonych w jego realizację.
Jego wartość to ponad 99 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 85 mln zł, a fundusze te umożliwią stworzenie usług z zakresu: Telemedycyny - prowadzenie zdalnych konsyliów lekarskich, zdalnych konsultacji między lekarzem i pacjentem. Portalu obsługi pacjenta - możliwość zdalnego umawiania wizyt bądź zabiegów, przeglądania historii choroby przez pacjentów (historia hospitalizacji i wizyt ambulatoryjnych) . Portalu zarządzania wiedzą - umożliwiającego udostępnianie i prezentowanie pacjentom informacji dotyczących różnych dolegliwości i chorób, a także ich profilaktyki.
A kto w ogóle ten teatrzyk za nasze pieniądze nazwał "służbą zdrowia"?
Komu oni służą? Bo chyba nie pacjentowi...
Uchowaj mnie Panie Boże przed współczesną medycyną i jej przedstawicielami handlowymi, których ktoś nazwał "lekarzami"...
Diagnozę postawi dr Google a co z receptami?
Do ona
Pielęgniarka jest na oddziele. A w rejestracji recepcjonistka lub inne stworzenie papierkowe.
Pielęgniarka siedzi w rejestracji A na oddziałach braki, siedzą i dostają kasę za parzenie kawki może tak trochę zainteresowania że strony kierownictwa
Komputeryzacja - śmieszne.
W okienku stoi pacjent a po tamtej stronie dobrobytu NFZ 2 słownie dwie baby. I nie potrafią sobie przekazać papierka z reki do ręki. Jak za komuny jedna od czytania a druga od pisania teraz zatrudnią jeszcze z 5 do komputera.
XXI wiek w szpitalach, dobra wiadomość. Oby zafunkcjonowało tak jak to jest opisane.
Po co stać pod okienkiem jak można przez e-meila dowiedzieć sie ze termin to 2020 rok...
Wszystko w pelni wirtualne - nawet lekarz tylko komputerowy, bo prawdziwych brak.
Lekarzy brakuje więc trzeba uruchomić platformę o nazwie "lecz się sam". Z tego wynika, że będziemy sami się diagnozować na podstawie zdalnych konsultacji a wtedy jak będzie, aż tak źle to dopiero wizyta u lekarza. Pytanie, czy już nie będzie za późno?
Te stada pielęgniarek przebywających w rejestracji na sale szpitalne.