Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza (video)

W sobotę równo w południe przed wejściem do kina „Centrum” zebrała się grupa jastrzębian, która uczciła pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jastrzębianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza (video)

Mieszkańcom towarzyszyła prezydent Anna Hetman, która zwróciła się do nich w kilku słowach.

- Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy i nienawiści. Niech te znicze symbolizują pokój nas wszystkich i integrację ludzi, nie tylko z Jastrzębia, ale całej Polski - mówiła prezydent.

 Następnie trębacze zagrali utwór Amazing Grace ku pamięci prezydenta Gdańska.

Tego samego dnia o godzinie 20:00 w wielu jastrzębskich oknach pojawiły się znicze i świeczki, jako symbol sprzeciwu wobec brutalizacji życia społecznego, co zakończyło się zamordowaniem niewinnego człowieka.

24 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~jastrzębianin (193.239. * .4) 25.01.2019 22:42

a o górnikach ze Stonawy ani mru mru . Mord rzecz straszna ale nie popadajmy w zbiorową histerię .

~hawk (185.135. * .152) 25.01.2019 16:24

znicz to ja moge zapalić ku pamieci dziewczyny co była w ciazy i zabito ją w Niemczech a nie dla tego złodzieja z PO

~Kefir (91.123. * .6) 22.01.2019 08:06

Papież wczoraj wypowiedział się n/t tych którzy oceniają innych katolików. Jak chcecie to sobie poszukajcie.

Żadna wladza, która trwa dluzej niz dwie kadencje nie jest dobra. p. Adamowicz utworzył taka sitwę powiazań ze jeden od drugiego byl zalezny. Troche to wyglada jak PSL. We szystkich urzedach swoi ludzie. Teraz juz nikt nie pamieta, ale tam tez byly czystki i przychodzili z polecenia, ówczesne Misiewicze. Wtedy nikt nawet nie mial odwagi pierdnąć, że to pociotek.
Całe Trójmiasto to jest jedna wielkeasieć zależności i powiązań, tam mozna zalatwic wszystko ale tylko po znajomosci. Dlatego ludzie glosuja za tym jak jest, boja sie zmiany, boja sie normalosci. Nie wierzą, że można coś w urzędzie załatwić uczciwie.
Był taki uczciwy i dobry, ze z pensji prezydenta miasta dorobil sie tylu mieszkań, że sam nie bym wstanie sie ich doliczyć. W tym tempie Hetmanowa (a już ma druga kadencje), to przy cenach mieszkań J-bia to powinna mieć ze cztery nowe mieszkania. Albo H. nieporadna albo A. geniusz.
Litości z tym ogłaszaniem świętości.

~Mieszkaniec (193.239. * .55) 21.01.2019 21:15

Do 18:44 jakim katolikiem kto jest nie będziesz ty oceniał od tego jest ktoś inny. Kościół mając takich katolików jak ty na pewno upadnie.

~do stasiu (89.64. * .196) 21.01.2019 18:44

Bo ci "katolicy" nie są katolikami. Są tylko dostosowani do życia wśród katolików. To przez takich "katolików" mówiących o sobie, że są z "prawicy" upadamy wraz kościołem. To oni nas niszczą. I samych siebie.
Szkoda o tym pisać, bo nie jest możliwe dotrzeć do zatwardziałych rozumków pseudo katolików.

~do zły (89.64. * .196) 21.01.2019 18:34

Jeśli przedstawiasz się jako "zły" to wiadomo co się po tobie należy spodziewać.
Ludzie głosują na tych, których poglądy im się podobają i je akceptują. Jeśli myślisz, że jest inaczej to myślisz o wyborcach ogłupiałych, nic nie rozumiejących, głosujących na wskazanych przez kogoś. To jest katastrofa i tacy ludzie nie powinni głosować. Czy ktoś zagłosuje przeciw sobie? Gdy do domu wpadną złodzieje i zaproponują głosowanie mieszkańców od którego będzie zależeć, czy zostaną okradzeni, czy nie. Co można powiedzieć o tych, którzy zagłosują za okradzeniem, bo złodzieje im tak podpowiadają.
Żeby na kogoś głosować trzeba samemu znaleźć argumenty za lub przeciw i samodzielnie podjąć decyzję.
A wielu wyborców głosuje tak jak im się powie, choć nic nie wiedzą o tym kogo chcą poprzeć. To jest dramat demokracji. Głosują wszyscy. Bez względu na to czy zdają sobie sprawę z konsekwencji złego wyboru czy nie.

~piston,niusiek i romek (80.49. * .9) 21.01.2019 15:46

a to tego renifera zabili mysliwi i tego te znicze i muzyka

~zły (91.229. * .18) 21.01.2019 14:57

tak jak powiedziałem wcześniej, taki "punkt widzenia" zaczyna wyjeżdżać z "jadem" i "nienawiścią". I oczywiście on jest jaśnie oświecony....
To, że ludzie na kogoś non stop głosują, nie znaczy, że jest dobrym człowiekiem.
Dla mnie nikt, kto np. promuje zboczenia czy multi-kulti nie jest dobrym człowiekiem, tylko "pożytecznym idiotą" w budowaniu nwo przez światowe elity, których na co dzień nie widać...

~do "....." (89.64. * .196) 21.01.2019 12:46

Piszesz "wszystko rozumiem ..." a następnie udowadniasz, że nic nie rozumiesz.
Co ma święto "Boże Ciało" do tragedii jak wydarzyła się w Gdańsku. To co napisałeś, jest dowodem, że nie jesteś chrześcijaninem. Nie rozumiesz tej wiary. Książa wypełniają wolę swoich szefów biskupów. A Biskupi już dawno odeszli od wiary na rzecz nic nie znaczących pokazówek. Celebracja mszy pogrzebowej przez osobę o nazwisku Głódź, była bardzo niesmaczna.
Jak jest ktoś wspaniały, trzeba to podkreślić. To był mord polityczny, choć Prezydent Gdańska był osobą przypadkową. Morderca był zbyt dobrze przygotowany aby to był przypadek.

~Punkt widzenia (89.64. * .196) 21.01.2019 12:32

Powinno się honorować porządnych ludzi. A Pan Paweł Adamowicz należał do takich. Był solą w oku PiS, i Schetyny. Gdańszczanie go bardzo szanowali. Mam tam rodzinę i mam na to potwierdzenie co piszę.
Ludziki mają wszystkim ludziom wybijającym się ponad przeciętność w dobrocie za złe, to że sami tego nie potrafią. Nawet nie potrafią docenić.
Porządnych ludzi jest coraz mniej. To znaczy, że my Polacy, z jakiegoś powodu zgodziliśmy się na nasz upadek. Ci, których komentarze przeczytałem, świadczą o dziwnej chorobie nienawiści do wszystkich.
Czy zdają sobie sprawę, że niszczą samych siebie? Sądzę, że nic nie rozumieją, bo oczy mają zalane jadem. A to już nie jest uleczalne. Przed wami wojna. Pójdziecie na nią, bo już jesteście do niej gotowi.

~Opserwator (46.134. * .149) 21.01.2019 12:29

Z lewej plakat kabaretu z prawej renifer a pośrodku słup kina. Żenada.

~Kefir (91.123. * .6) 21.01.2019 11:50

Tłumów nie było. Jak była darmowa grochówka to ludzi było 10x więcej.
Na filmie widze te same osoby, które stały ze świeczkami pod sądem. Przypadek?

~stasiu (89.25. * .86) 21.01.2019 11:25

czemu katolickiej prawicy tak przeszkadza czczenie Jego pamięci? Nie podoba mi się to.

~Adam (46.134. * .197) 21.01.2019 10:58

Takie jaja ha ha ????

~piston,niusiek i romek (80.49. * .9) 21.01.2019 10:53

kino imienia Pawła Adamowicza ,może nazwać ,albo park w zdroju , bo witczak był tylko lekażem,

~gość (89.64. * .96) 21.01.2019 09:09

Wielka przesada!!! Kto z was liczył te świeczki i znicze w oknach? Było ich malutko - do policzenia wystarczyły paluszki u jednej ręki. Wiadomo, że szkoda chłopa ale bez przesady. Może takie było jego przeznaczenie? Pani Hetman i jej zwolennicy czcili bo był z PO a obecnie z PO-KO, a wybory sie zbliżają. Tak to tylko własne propomocje przed 2. wyborami w tym roku. Ci już nie będa mieć tyle szczęścia co Anna!!!

~..... (89.64. * .249) 21.01.2019 08:40

Wszystko rozumiem, pamięć o zmarłym,żałoba...ale trwa to tyle i tak naglośnione jak gdyby papież umarł.A stawianie zniczy pod pierwszym lepszym słupem jest dla mnie calkowicie nie zrozumiałe.Nie tak dawno byliśmy pośmiewiskiem jak na turystycznej zrobili na Boże Cialo ołtarz w Biedronce...czy władze miasta, księża nie powinni dawać przykladu a zaślepiony tłum idzie za nimi? Gdyby tam jeszcze chociaz jego zdjęcie bylo, jakiś wieniec...ogladajac filmik myślałam ze ktoś w kinie umarł

~zły (91.229. * .18) 21.01.2019 08:39

zasada o zmarłym dobrze lub wcale jest bez sensu i nie wiem kto ją wymyślił.
A ten nowy świecki święty jest potrzebny lewactwu jak... Teraz czegokolwiek nie powiesz/napiszesz (oczywiście prawdy, której tak nienawidzą), to będzie "plucie jadem" i "mowa nienawiści",która "doprowadziła do śmierci świętego z Gdańska"...
Nie pozwalajcie im na to, rozsądni Polacy. Bo będzie zamordyzm politycznej poprawności...

~Gość (188.147. * .44) 21.01.2019 08:19

Dziwne zachowania. Za życia ludzie dla siebie wilkiem po śmierci pokazówka.

~kierownik karuzeli (85.14. * .18) 21.01.2019 08:06

A smog dusi !!! dlaczego nie ma z tego powodu darmowej komunikacjji obudżcie się

~Pingu (188.146. * .161) 21.01.2019 07:05

Te światełka w oknach w całym Jastrzębiu było widać w 4 mieszkaniach i dwóch domach.Na szczęście ludzie w Jastrzębiu dobrze pamiętali co zmarły prezentował sobą za życia i dostosowali się do zasady o zmarłym dobrze lub wcale i wybrali to drugie.

~A2D2 (83.4. * .232) 21.01.2019 07:03

Na początku było ok rozumiem żałoba morderstwo teraz to zaczynacie naprawdę przeginac może zróbmy pomnik z kółkiem na głową???jakaś paranoja

~cokół (85.14. * .18) 21.01.2019 06:31

Może jakiś pomnik postawić np. w parku

~mieszkaniec (85.14. * .18) 21.01.2019 06:18

Za co go tak uczciliście coś zrobił dla Jastrzębia?