Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia
Polska Agencja Kosmiczna przedstawiła program, w którym pokazuje Jastrzębie, jako przykład dobrych praktyk w zakresie wykorzystania danych satelitarnych.
Polska Agencja Kosmiczna przygotowała film promocyjny na temat możliwości wykorzystania danych satelitarnych przez instytucje publiczne w ramach programu Sat4Envi. Zostały w nim zaprezentowane dobre praktyki z terenu naszego miasta, a dotyczące osiadania terenu na skutek eksploatacji górniczej.
- Te pomiary są zaskakująco dokładne. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że są to dokładności geodezyjne, czyli rzędu 1 centymetra, a nawet mogą być dokładniejsze. Na monitorze widać obszary, w których zostały zaobserwowane te zjawiska na przestrzeni od września 2015 r. do maja 2018 r. Najważniejszą zaletą pozyskiwania takich danych jest to, że w równych odstępach czasu z jednakową precyzją uzyskujemy informację na temat deformacji w całym obszarze miasta - mówił dla Polskiej Agencji Kosmicznej Jacek Kmita, naczelnik Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Miasta Jastrzębie Zdrój.
Wszystko to już było. Teraz skapa, NASA skapa będzie. Coś jak Łysek z pokładu Idy, ale kosmicznie nieziemski ;-)
WOOOOW!!!!! Brawo pani A. H. !! To teraz można już nic nie robić, olać te stare wiadukty bo i tak wylecimy w kosmos!! A co na to NASA????????
Kiedyś było takie pomieszczę nie na dole zwane dysponentką. Facet był nikim a rządził całym dołem. Nazywał się dysponent. Teraz ta pakamera z grzejnikiem do grzania kiełbasy będzie się nazywać Centrum Lotów Dołowych. A rządził będzie Kontroler Lotów?
"U nas doświadczenia skutków działania szkód górniczych prowadzi się na żywych organizamch"
Ale budujac bombe, zatrudniali ludzi bez zadnych zabezpieczen. Nie znano zadnej technologii utylizacji odpadow promieniotworczych. Syf wrzucano do dolow w ziemi i do rzeki Columbia.
Gdy dzialania skutki promieniotworczosci juz poznano, firma Du Pont wciaz nie miala zamiaru ludzi chronic, bo bylo to kosztowne.
Nie ma żadnych powodów do dumy. Pozwalamy, aby nasze miasto się zapadało, tylko żeby mieszkańcy SWD SCI SR SZO mieli w Jastrzębiu dobrze płatną pracę. W dzielnicy Ruptawa i Bzie, w bardzo malowniczych miejscach już szykujemy pracę dla przyjezdnych. Wstyd!!!
Kupno dronów to było wyrzucanie pieniędzy .
Kiedyś Amerykanie budowali takie miasteczka sztuczne do testowania skutków zrzutu bomby atomowej. U nas doświadczenia skutków działania szkód górniczych prowadzi się na żywych organizamch. Jesteśmy najlepsiejsi!
By odkryć, że miasto padło ofiarą ataku Obcych, nie trzeba patrzeć z kosmosu.
To zapadanie się tej osady widać już z kosmosu , co sobie obcy o nas pomyślą , że nie potrafimy zadbac o własne miejsce na ziemi wstyd na całą galaktykę .
"Najważniejszą zaletą pozyskiwania takich danych jest to, że w równych odstępach czasu z jednakową precyzją uzyskujemy informację na temat deformacji w całym obszarze miasta" i co z tego wynika ... nic , miasto się zapada geologicznie i fizycznie , a do stwierdzenia tego faktu nie trzeba satelity wystarczy przejechać się ulicami miasta.