Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

79-letnia kobieta została potrącona na chodniku

W poniedziałek, po godzinie 7:00  kobieta w wieku 79 lat została potrącona na chodniku znajdującym się w okolicy ulicy Łowickiej. Poszkodowaną odwieziono do szpitala. 

79-letnia kobieta została potrącona na chodniku

- Do zdarzenia doszło podczas wykonywania czynności porządkowych na jednym z miejskich deptaków. Kierowca samochodu marki Fiat Ducato podczas cofania nie zauważył kobiety idącej drogą dla pieszych położonej pomiędzy ulica Łowicką i Warmińską. Doszło do jej przewrócenia się - racjonuje sierż. sztab. Bartosz Frątczak.

Przybyli na miejsce policjanci zdecydowali o przewiezieniu poszkodowanej do szpitala. Okazało się, że ma ona obrażenia prawej ręki. Decyzją lekarzy została na obserwacji.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (84.234. * .208) 28.08.2019 13:10

KAZ, ale jesteś dowcipny. Może jeszcze zaproponujesz eutanazję osób starszych?

~Gość (104.218. * .72) 28.08.2019 13:04

Kodeks drogowy art.26 pkt. 3, podpunkt 3, zabrania jazdy wzdłuż chodników. Pkt. 4 mówi, że kierujący pojazdem, przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Co może zdziwić wielu kierowców, ale przepisy kodeksu drogowego obowiązują również w Jastrzębiu. Często jednak widać, że nawet policja nie zna przepisów.

~Mati (93.179. * .248) 28.08.2019 08:10

Wina kierowcy jest ewidentna. Chodnik jest do chodzenia a jeśli pojazd musi już tam jechać to jego obowiązkiem jest szczególnie uważać na pieszych zwłaszcza że się cofał. Ciekawe jakie byłyby komentarze gdyby to było 9 letnie dziecko a nie starsza pani.

~KAZ (89.64. * .164) 27.08.2019 17:10

79 lat to już czas do domu.

~Telewizja Kabul (89.77. * .185) 27.08.2019 16:25

@Tak jest jak się nie myśli-
poczytaj sobie co mówi kodeks o obowiązkach kierowcy, jeżeli niema dostatecznej widoczności podczas manewrowania pojazdem!.
To po pierwsze.
Po drugie-przyglądam się od dawna zachowaniom na jezdni "kierowników" pojazdów firm sprzątających, koszących, remontujących, i czułem że wcześniej czy później nieszczęście się przytrafi.
I się przytrafiło!.
Po trzecie w końcu-
zachowanie pieszych to temat sam w sobie.
I to niezależnie od wieku.
Małolaty wręcz demonstrują, jak bardzo w du.ach mają kierujących.

Ludzie wiekowi z kolei,
mają często ograniczenia i ruchowe, i myślowe.
Bez żadnej złej woli!.
Dlatego trzeba ich rozumieć i na nich uważać!

~Gość (37.30. * .247) 27.08.2019 16:21

Jaka jest droga położona między łowicka a warminska? Tajemnica czy bez nazwy

~Radio Teheran (193.28. * .1) 27.08.2019 14:31

Kamera cofania lub chociaz czujnik to nie jest jakis nadmierny wydatek a sprzet bardzo uzyteczny.

~Tak jest jak się nie myśli (89.64. * .197) 27.08.2019 14:02

Osoba 79 letnia, jeśli nie jest chora umysłowo, to powinna sobie zdawać sprawę, że kierowca niewiele widzi z tyłu samochodu. Nagminne u kobiet jest proszenie się o wypadek. Łażenie za poruszającymi się samochodami to codzienność. Głupi nawet ucinają sobie rozmowy mimo, że widzą zbliżający się samochód. Ich to nie obchodzi. Poczucie, że się jest bezpiecznym prowadzi do kalectwa lub śmieci.

~Gość (188.147. * .115) 27.08.2019 13:31

Tak to jest, jak się jeździ samochodem po chodniku.