Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uwaga na zakupy w sieci internetowej

Wiele osób pada ofiarą oszustów internetowych. Dlatego policja ostrzega przed przestępcami działającymi w Internecie.

Uwaga na zakupy w sieci internetowej

-  Niska, czasami grubo poniżej najniższej ceny rynkowej, wartość oferowanego na aukcji bądź w ogłoszeniu towaru, jest często sygnałem, że sprzedający może okazać się oszustem. Do tego brak konkretnych namiarów na sprzedawcę, negatywne opinie, albo krótki czas funkcjonowania konta, powinno zastanowić, choćby na chwilę, aby nie paść i nie stać się ofiarą internetowego oszusta. Policjanci odnotowują coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta, dotyczących oszustw internetowych - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zgłaszając przestępstwo na Policję należy podać: Datę i numer aukcji, jej przedmiot oraz wylicytowaną cenę, a także numer ogłoszenia i datę jego publikacji. Nazwę konta (nick) potencjalnego sprawcy oszustwa oraz jego adres e-mailowy. Sposób kontaktu ze sprzedającym: jego e-mail, nr telefonu, adres.

Sposób dokonania zapłaty: przelew na konto bankowe, płatność za pobraniem.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (77.252. * .221) 09.09.2019 14:58

A policja i tak z tym nic nie rogi ????

~głowię się, dlaczego? (31.179. * .1) 06.09.2019 14:04

Ja znam ludzi z mózgiem wielkości muszki owocówki, co jakby mogli to chleb i masło zamawiali by na internecie. Tyle razy sie nacięli na słabej jakości towar lub droższy niz w sklepie, ale dalej wszystko zamawiają w internecie. Ostatnio zamówili telewizor i 4 razy odsyłali go spowrotem. Mają ameby umysłowe zdrowie to takiego trybu życia.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 06.09.2019 11:01

"Owszem, ale na taką ewentualność musi się zgodzić równiez sprzedawca. W innym razie transakcja podejrzana."

Oszusci czesto tez oferuja platnosc paypalem.
Malo tego, oszusci przez paypal i ebay sa tolerowani. Duzi sprzedawcy generuja staly dochod a wszelkie negatywne komentarze usuwane sa po paru dniach.

~Gość (80.188. * .244) 06.09.2019 11:00

Nic z tego, niska szkodliwość społeczna.

~Blondi Janina (80.188. * .244) 06.09.2019 09:50

"Mozna tez bezpiecznie placic paypalem."

Owszem, ale na taką ewentualność musi się zgodzić równiez sprzedawca. W innym razie transakcja podejrzana.

~dysydent (85.202. * .231) 06.09.2019 09:36

Jaja sobie robicie? Zgłosiłem na policję i przyniosłem wydrukowane lewe faktury na zapłatę rzekomych rachunków które przyszły na mój e-mail wystawione na moją osobę z rzekomego zakładu energetycznego to policja powiedziała mi że taką sprawę powinien zgłosić zakład energetyczny pod który to podszywają się oszuści a nie ja . Policja ma gdzieś takie pierdoły więc powyższy artykuł to sobie wsadźcie......między bajki.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 06.09.2019 08:48

"Zgłaszając przestępstwo na Policję należy podać: Datę i numer aukcji, jej przedmiot oraz wylicytowaną cenę, a także numer ogłoszenia i datę jego publikacji."

Mozna tez bezpiecznie placic paypalem. Bez powyzszych dupereli, pieniadze wroca po 10 dniach.

~Gość (188.146. * .177) 06.09.2019 08:25

Artykuł na czasie mamy nowego przedsiębiorcę od bezpieczeństwa w sieci brawo włodarze dobra reklama

~Sprzedawca (85.14. * .18) 06.09.2019 07:59

..... i spokojnie czekać na umorzenie nigdy nie podjętego śledztwa . Komu ten kit wstawiacie.