Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

NFZ nie chce wydawać karty ubezpieczenia w Jastrzębiu

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest niezbędna w przypadku wyjazdów zagranicznych. Jastrzębianie chcący ją otrzymać muszą udać się w tym celu do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rybniku.  Niestety NFZ, nie chce umożliwić, aby wydawać ją w jastrzębskim magistracie.

NFZ nie chce wydawać karty ubezpieczenia w Jastrzębiu

W lutym 2018 roku władze miasta zwróciły się do dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach z wnioskiem o uruchomienie w Jastrzębiu Sekcji Obsługi Ubezpieczonych. Komórka ta obsługuje ludność w zakresie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, zaopatrzenia w środki pomocnicze, przedmioty ortopedyczne, przyjmowanie wniosków i wydawanie danych dostępowych do Zintegrowanego Informatora Pacjenta oraz weryfikacja ubezpieczenia.

Urząd Miasta zadeklarował udostępnienie dla NFZ odpowiedniego stanowiska z dostępem do Internetu oraz wsparciem informatycznym, telefonu, kserokopiarki bez barier architektonicznych dla niepełnosprawnych.

- Z odpowiedzi uzyskanej od Dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach wynikało, że ze względu na ograniczenia finansowe obecnie nie jest możliwe uruchomienie kolejnej Sekcji Obsługi Ubezpieczonych. Informujemy mieszkańców, że ponownie skierujemy do NFZ prośbę o powołanie takiej komórki w Jastrzębiu - wyjaśnia Robert Cichowicz, II zastępca prezydenta miasta.

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wonZhipokryzją (46.18. * .1) 20.09.2019 12:40

...ze względu na ograniczenia finansowe...:)))) ?

Na koniec roku, jak zawsze, będą się chwalić w mediach ile milionów zaoszczędziły NFZety.

~Podatnik (31.179. * .1) 19.09.2019 23:11

Bo Rybnik dba o swoje miejsca pracy i o swoich mieszkańców. I nie da tej roboty nikomu innemu. W przeciwieństwie do naszych włodarzy. Robota dla wszystkich pod warunkiem ze to ktoś z Wodzisławia.

@ robert.

Bo tyle byków narobiłeś w pisemku że pani to obsługująca myślała ze jesteś azorem i sam chcesz paszport weterynaryjny załatwić.

~hud (89.64. * .99) 19.09.2019 14:16

do "Bzdury z 13:19". Widocznie coś źle robiłeś, albo miałeś pecha. Od momentu kiedy jest to możliwe zawsze składałam wniosek przez neta i po kilku dniach karta jest w domu - bez kosztów,, bez wychodzenia. Kiedyś wysyłałem pocztą wniosek i tez zawsze karta przychodziła.

~ Radio z osadem w głowie (31.0. * .140) 19.09.2019 13:53

Jak słyszę słowo rybnik, to mi sie chce wymiotować. Dlaczego jestem zmuszany do jeżdżenia, do najbardziej zanieczyszczonego i zasyfiałego miasta w Europie? Godzinny pobyt w Rybniku kosztuje nas wiele zdrowia.

~gość (91.224. * .1) 19.09.2019 13:51

Do Bzdury: w tamtym roku wysłałem pocztą wniosek do Rybnika i za niecałe dwa tygodnie dostałem kartę listem do domu

~Telewizja Kabul (188.146. * .151) 19.09.2019 13:33

@Franek-weź młotek i sam się zabij.
Rozumiesz słowo pisane?. Dostali pełne wsparcie ale to za mało. Lepiej żeby tysiące ludzi jeździło z SJZ z byle ....em do Rybnika, Wodzisławia, Żor i uj wie gdzie jeszcze.
Nie pamiętasz pajacyku, że w Jastrzębiu można było załatwić wszystko.
Z gazem, z prądem, ZUSem, dziś nie zostało z tego nic!!!
Ps-taki pan, to mnie kiedyś w nogę ugryzł!

~osadnik (83.30. * .252) 19.09.2019 13:25

Dobry gest ze strony NFZ że w tym roku wydawał karty ważne przez 3 lata a nie jak to było dotąd na rok czasu. 3 lata spokoju.

~Bzdury (5.172. * .87) 19.09.2019 13:19

Do Robert: Dwa razy rok po roku składałem wszystko przez internet i kart EKUZ nigdy nie otrzymałem. Jesteś pewny, że ta możliwość nie jest tylko wykazana na papierze??

~Gość (80.188. * .244) 19.09.2019 10:30

@robert

Tak, tak. Ale zapominasz o jednej szczeólnej przywarze wszystkich Polaków: załatwiania na ostatnią chwilę.

Jak ktoś ma jakiś wyjazd teraz zaraz, to będzie chciał taką kartę od ręki, a nie pisać, wysyłać listy i czekać ;-)

~robert (188.137. * .112) 19.09.2019 08:57

Nie trzeba nigdzie jechać, by wyrobic kartę EUKZ. Szkoda, że redaktor tego artykułu nie przyłożył się do tematu i rzetelnie nie poinformował wiecznie narzekajcych na wszystko jastrzębian, że można wniosek wysłać pocztą lub emailem i kartę otrzymać poczta do domu. Bez wychodzenia z domu i bez marudzenia.

~KAZ (89.64. * .164) 19.09.2019 08:51

Bardzo dobrze. Głosujta na PIS.

~Gość (188.147. * .228) 19.09.2019 08:05

Nie będziecie Jastrzębianie chorować!

~Franek (89.64. * .160) 19.09.2019 07:34

Karty te nigdy nie były wydawane w Jastrzebiu oprócz dwóch razy w siedzibie Posła Pana Grzegorza Matuiaka. Ludzie od zarania załatwiali to w Rybniku Za darmo dawno umarło. Niech urząd da pomieszczenie i zapłaci zatrudnienie pracowników i NFZ powoła placówkę. Dlaczego nie myslała z bosem pięć lat temu???

~Gość (80.188. * .244) 19.09.2019 06:18

Dziwne.

Karty NFZ wydawać nam pozwolić nie chce, ale za to chętnie podrzucono nam jak kukułcze jaja WORD i L-ki.