Jak powiedzieć sąsiadowi, żeby nie truł ludzi?
Jeżeli twój sąsiad spala śmieci i kopci trując wszystkich wokół, można z tym walczyć umieszczając na jego furtce, klamce czy płocie zawieszkę wyrażającą swój sprzeciw.
Zawieszkę można otrzymać przy wejściu do budynku Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój lub pobrać tutaj i wydrukować.
- Akcja „Nie truj sąsiada” prowadzona jest w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej realizowanej na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego "Gmina z dobrą energią 2" - mówi Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy jastrzębskiego magistratu.
Na szerokiej na każdej furtce
Nagraj i puść na Internecie fb you tubę najlepiej skutkuje u nas po zwróceniu uwagi jeszcze zięba obecny pała akta
"Może jakiś wydział d/s komunikacji z mieszkańcami powołać"
Jest Wydzial Dialogu Spolecznego, calkiem nowy.
https://bip.jastrzebie.pl/artykul/5519/57234/wydzial-dialogu-spolecznego
A moze po prostu karac i zmuszac do wymiany na gaz.
Nic tak nie motywuje do dzialania jak nieuchronnosc kary.
czy w tym urzedzie juz nie maja co robic? u mnie w okolicy conajmniej 3 osoby pala nie tylko wegiel! i co? nic im nie zrobisz, beda dalej palic bo mam urzad jaki mamy, przepełniony biurokratami, bezuzyteczni ludzie
"Jak powiedzieć sąsiadowi, żeby nie truł ludzi?"
Jak powiedzieć urzędnikom magistrackim, żeby nie podejmowali głupich decyzji?
Może jakiś wydział d/s komunikacji z mieszkańcami powołać lub platformę internetową do wymiany poglądów?
@Radio Teheran
"Patrz aktualnie co dzieje sie w Chile i Hiszpanii."
Patrz aktualnie co dzieje się w Grudziądzu i Stargardzie.
A sąsiad sobie tą zawieszką toopę podetrze o ile będzie to wykonalne.
Jak ktoś jest jaskiniowcem, to zawsze będzie palił byle czym. ..."mój starzik polił śmieci, moj foter polił śmieci i jo tyż byda polił śmieci, bo to fajnie gore".
To jest cytat jednego z mieszkańców Rybnika, pracującego na Zofiówce. Jak widać, prostactwo jest dziedziczne.
Na to tylko Urząd stać ?? na karteczki ? Może jakaś grubsza inicjatywa , dogadanie się z elektrociepłownią aby na korzystnych warunkach zacząć ludzi przyłączać do sieci ciepłowniczej. Karteczkę to sobie sam wydrukuje bez pomocy pożal się Boże Urzędu.
"mierzą stężenia cząsteczek stałych w powietrzu dzięki metodzie laserowej"
To nic neizwyklego. Kazdy, nawet taki ta kilka ?, czujnik czastek stalych, to czujnik optyczny.
"To jest ZWYKŁE nakłanianie do samosądu oraz szerzenie mowy niewnawiści."
Wlasnie sie bardzo myslisz. Kiedy panstwo na kazdym szczeblu zawodzi lub rozczarowuje, ludzie wychodza na ulice. Patrz aktualnie co dzieje sie w Chile i Hiszpanii.
"Tradycja narodowa."
Tu sie nie mylisz. Polska to taki kraj dziwny, ze ludzie, mimo, ze drastycznie sie zawiedli, na ulice jakos nie wychodza. Nawet, gdy sytuacja ekonomiczna zmusza ludzi do wydawania wiecej, nic sie zarabia.
To jest ZWYKŁE nakłanianie do samosądu oraz szerzenie mowy niewnawiści.
Jakież to polskie, a przy tym jakież katolickie.
Tradycja narodowa.
Sensory Airly są małe i łatwe w instalacji. Nasze urządzenia mierzą stężenia PM1, PM 2.5 i PM10 oraz gazów NO2, SO2, CO i O3 w atmosferze. Nasze urządzenia dostarczają ponadto dane o aktualnej temperaturze, ciśnieniu oraz wilgotności powietrza. Nadzorujemy proces instalacji oraz kalibrację urządzeń względem stacji referencyjnych, co sprawia, że dane z naszych czujników są nieustannie weryfikowane pod względem wiarygodności.
Czujniki Airly mierzą stężenia cząsteczek stałych w powietrzu dzięki metodzie laserowej zaś stężenia gazowe ? dzięki metodzie elektrochemicznej. Pomiary są przetwarzane na informacje, które następnie przesyłane są naszej chmury danych poprzez protokoły GSM, WiFi lub LoRa. Dane z sensorów są udostępniane poprzez nasz panel analityczny, interaktywną mapę oraz aplikację mobilną (na Android i iOS).ZA PIENIĄDZE WYDANE NA PAPIER I WYDRUKOWANIE TYCH ZAWIESZEK URZEDASY MOGŁY BY KUPIĆ CZUJNIK AIRLY !!!!!!!
Najpierw to należałoby takiemu delikwentowi UDOWODNIĆ czym pali, a nie, że TYLKO nam się tam wydaje.
Pomówienia podchodzą pod paragraf.
Druga sprawa, jaką sam mam pewność czym palę, skoro kupując drogi ekogroszek nie wiem na 100% co znajduje się w worku? W sensie jakiej kategorii jest, z jakiej kopalni, ponieważ nikt nie kontroluje składów węgla.
Akcja ?Nie truj sąsiada .... tak.... ta upadająca osada górnicza znana jest z tego , że wszystko robi się akcyjnie. DLACZEGO W TEJ OSADZIE NIE MA NAWET CZUJNIKA ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA , KTÓRY WYSYŁAŁBY DANE DO APLIKACJI ARLY ...NIE STAĆ TEJ OSADY NA TAKI SENSOR . W ubiegłym roku czujnik był i działał na ul. Wielkopolskiej w tym roku niestety został wyłączony może spece od ekologi w tej osadzie zainteresują się tematem , bo papierowe wywieszki ta słynna ławeczka i dron do wąchania dymu nie za mało.
Służby miejskie nie pomogą, zostaje siekiera.