Kopalnie zatrudnią Ukraińców?

Problemy kadrowe kopalń już da się zauważyć. Wraz z odejściem na emerytury kolejnych pracowników, będą narastać. Już teraz mówi się o tak zwanej dziurze pokoleniowej.

Kopalnie zatrudnią Ukraińców?

Nadmierne opodatkowanie górnictwa, problemy z zatrudnieniem, mapa 3D zasobów surowcowych - to tematy poruszone podczas posiedzenia Komitetu Sterującego Górnictwa Węgla Kamiennego w Warszawie, 30 października.

Przewodniczący śląskiego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Wacław Czerkawski wyraził pogląd, że problemy kadrowe w górnictwie już są dużym problemem. Podkreślił, że należy być przygotowanym na ewentualne zatrudnienie obcokrajowców w spółkach górniczych.

 

 

 

28 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dydzio (89.25. * .113) 12.11.2019 20:27

Może zamiast brać ukraińców wyrzucić do kosza niepisane porozumienie pomiędzy JSW i PGG o niezatrudnianiu pracowników konkurencji? Zgaduję że dobre 25% pracowników PGG przeszłaby do JSW z pocałowaniem ręki...

~Lg (37.248. * .10) 08.11.2019 03:43

Niestety ale u mnie na kopalni osoby z firmy zewnetrznej tez zwoza fajki i telefony. U nich to normalne bo na codzien pracuja na powierzchni...

~Fisza (94.254. * .199) 07.11.2019 20:36

Myślicie, że pracownicy z Ukrainy to za te pieniądze tak się garną do pracy w kopalni???

~Pracownik zofiowka (91.225. * .44) 05.11.2019 23:07

"do sztajger" powiedz tylko który z tych obcokrajowców miał fajki odrazy leci z kolalni, bardzo proszę o kontakt tutaj.

~Gość (88.156. * .167) 05.11.2019 20:44

Kurde ale oni sa bystrzakami brak słów ze ludzi brakuje w gornictwie od 15lat teraz to szukajcie ludzi za wscjodnia granica a oni juz za grosze nie pracowac nie chca i bardzo dobrze pozdro

~do sztajger (31.179. * .1) 05.11.2019 19:13

Jak to sztajger japę drzesz a nic nie wiesz. Na Zofiówce mamy w firmach kacapów. I nie dogadasz się z nimi bo oni nie chcą a co będzie jak dojdzie do jakieś tragedii? Wdrożą oddział NKWD? żeby ich utylizować na miejscu? Co drugi z nich ma fajki pochowane w kieszeniach. Po co?

~Sztajger (5.173. * .207) 05.11.2019 18:07

Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem, sprawa dotyczy górnictwa w Polsce a nie tylko JSW.Problem z zatrudnieniem dotyczy słabo opłacanych kopalń i ta kwestia zajmuje się komitet sterujący górnictwem. W JSW nie ma tego problemu bo większość mlodych chłopaków marzy żeby dostać się pd JSW gdzie zarobki w porównaniu no do kopalń Rybnickiego Okręgu Węglowego są bajeczne. Przy takim tempie inflacji nikt z Polaków poza kopalniami JSW nie będzie chciał pracować.

~Janga (195.110. * .134) 05.11.2019 17:29

PBSZ JSW zatrudni górników i pozostałych pracowników do pracy na kopalniach JSW. TF 662135230.

~Gość (31.179. * .1) 05.11.2019 17:15

Hehe i nowy związek założą: ZZ Bandera.
A w JSW można powołać nową firmę córkę: JSW Sprawy Międzynarodowe S.A.

~ogon (89.64. * .2) 05.11.2019 16:28

chętnie się zatrudnię,jak zostać Ukraincem?

~Gość (89.64. * .15) 05.11.2019 16:22

Ukraińcy i Gruzini już pracują

~UFO (37.248. * .146) 05.11.2019 16:11

A niech sobie pracują, przecież nasi rodacy też pracują za granicą. Czemu mamy być tacy nieżyczliwi.

~A (94.254. * .240) 05.11.2019 16:07

Przecież już pracują pod ziemią w firmach.

~M (89.77. * .124) 05.11.2019 16:04

Podobno Pan Ozon przyjął niecałe tysiąc osób pod spółkę ?
Pewnie do biurowców!!!

~Sig (185.135. * .168) 05.11.2019 15:47

Do JSW SiG sie nie da bez znajomosci dostac, a ukraincow zatrudnią? Dobre sobie...

~Gość (109.70. * .21) 05.11.2019 14:14

Ukraińcy bedą pracowali, jako górnicy, a Polakami będą tylko działacze związkowi.

~Gość (83.10. * .155) 05.11.2019 13:51

No no trzeba sprowadzić bo tłuste koty roboty się nie złapią , a głupie ryle na nich harują jak woły .

~Gość (94.254. * .154) 05.11.2019 13:12

Kozłowski na dół a nie siedzi w spółce

~Gość (80.188. * .244) 05.11.2019 11:28

@tik tak

Ty się ZZ tak nie czepiaj, bo ZZ to nasze dobro narodowe, wpisane na listę najwartościowszych rzeczy UNESCO.

Poza tym ZZ to stan umysłu.

~tik tak (83.26. * .143) 05.11.2019 10:58

Kolejna patologia w naszym kraju to ZZ. Powinien być jeden branżowy i wystarczy. JSW zatrudnia z tego co piszą 28000 osób, każdy płaci średnio 50pln na ZZ to daje 1 400 000 miesięcznie. ZZ za bramę i niech się z tego finansują. Mogą sobie nawet zatrudnić 50 zwącholi
Czerkawski już chyba siedzi z 40 lat na tym stanowisku.

~inzynier BOLEK (188.137. * .145) 05.11.2019 10:54

Mówicie górnik kasta ,a dalej popieracie sędziów i lekarzy wy głupie Polaczki:) bo jak to mówia: Trzeba sie narodzić z powolania,a nie ze znajomosci !

~Gość (80.188. * .244) 05.11.2019 10:39

Postuluję, żeby wyjść na przeciw zaistniałej sytuacji i w każdym ZZ zatrudnić na etacie tłumacza.

Rzecz jasna ze stawką dołową.

To sprawiedliwe.

~Gość (80.188. * .244) 05.11.2019 10:03

Czyli polski górnik nie będzie już tylko zawodem dla wybrańców.

Kasta zamknięta jak swego czasu notariusze.

Uwolnić zawód i tyle w temacie.

~Bastian (89.64. * .214) 05.11.2019 10:01

Rozbawił mnie ten artykuł. Oczywiście, że brakuje pracowników, skoro blisko 1000 osób w górnictwie to etatowi związkowcy. Ludzie którzy zamiast zajmować się ciężką pracą, tak jak ich koledzy pod ziemią, zabijają bąki w ciepłych gabinetach kasując przy tym średnio 15 tysięcy miesięcznie. Te 15 tysięcy to oczywiscie dane z 2015 roku. Nie chcę krytykować wszystkich górników, bo zdecydowana większość z nich ciężko pracuje i jest ofiarą pasożytów, często ludzi, którzy w normalnych warunkach odeszliby na emeryturę.

~kadrowy (85.14. * .18) 05.11.2019 07:36

I będą pracować za 2,5 tys. a polski górnik usłyszy jak ci się nie podoba to się zwolnij , na twoje miejsce czeka 10 obywateli Ukrainy , ale zawsze możecie szukać pomocy w ciepłych biurach gdzie urzędują tłuste koty.

~Adam (193.239. * .92) 05.11.2019 07:04

Obcokrajowcy już dawno pracują w kopalniach JSW. Na razie w firmach zewnetrznych, ale pracują.

~Janusz Tracz (89.64. * .221) 05.11.2019 06:54

co to za brednie, chetni zawsze byli ale spoka nie zatrudniala, a teraz biora murzynow z ukrainy by ciac dalej koszty

~Gość (80.188. * .244) 05.11.2019 06:21

To juz tyle pozakladali ryle tych ZZ, ze az musza korzystac z ogolnopolskiego porozumienia ZZ? Komuna rulez.