Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ponad 80 pijanych kierowców na drogach

W okresie świątecznym, niestety nie zabrakło pijanych kierowców na drogach. Śląscy policjanci zatrzymali 83 takich delikwentów. 

Ponad 80 pijanych kierowców na drogach

Niestety zatrzymano aż 83 kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Stanowili oni zagorzenie zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W czasie tegorocznych działań „Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie” doszło do 23 wypadków drogowych, w których życie straciły 2 osoby.

- Jest to co prawda o 2 osoby mniej niż podczas ubiegłorocznych świąt, ale nadal o 2 utracone ludzkie życia za dużo. Śląscy policjanci biorący udział w działaniach udzielili także pomocy 23 rannym w wypadkach oraz obsłużyli 766 niegroźnych kolizji - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (89.64. * .40) 04.01.2020 17:11

@Gość

"Przecież tutejsi ryle muszą jakoś odreagować swoje stresy związane z brakiem wykształcenia." - naprawdę??
Widzę, że komuś innemu brakuje tutaj wykształcenia pisząc takie głupoty.. Wypadki powoduje wiele osób, które niekoniecznie są górnikami, a tutaj nagle takie "oskarżenia" ?

Dziwi mnie brak szacunku do górników, albo chociaż brak jakiegokolwiek zahamowania wstawiając takie komentarze.. Ja w rodzinie mam górników, którzy mają poza pracą mnóstwo pasji, są silnymi i dobrymi osobami i wcale nie brakuje im wykształcenia.
Zacznij szanować pracę innych ludzi i nie wrzucaj wszystkich "do jednego worka".

Prawda jest taka, że na drogach wielu osobom (niezależnie od płci, wieku czy nawet tego wykształcenia) brakuje czasami rozwagi, ostrożności i prawdziwie racjonalnego myślenia. To jest największy problem tej sytuacji, a nie zawód i wykształcenie.

~Gość (80.188. * .244) 03.01.2020 06:18

Ludzie, zlitujcie się.

Przecież tutejsi ryle muszą jakoś odreagować swoje stresy związane z brakiem wykształcenia.

Gdzie mają pić, w pracy? To już lepiej za kółkiem. Wypadek samochodowy jest mniej tragiczny niż pod ziemią.

~Gość (188.146. * .234) 03.01.2020 03:18

Pijani... 0,21 ...

~Gość (80.188. * .244) 02.01.2020 15:44

@Rb

"w krajach zachodnich"...

Bo tam jest po prostu kultura jazdy. Nie to, co u nas. Dlaczego polski kierowca, kiedy tylko przekroczy granicę, to nagle zaczyna przestrzegać przepisów ruchu drogowego, nie wyprzedza na trzeciego i nie jeździ na zderzaku?

~Rb (5.184. * .130) 02.01.2020 15:20

Większość z nich poniżej pół promila dzień po co uchodzi za bycie trzeźwym w krajach zachodnich a nawet 0.8promila dopuszcza się w UK

~Inżynier Kura (178.27. * .91) 02.01.2020 10:19

Taka świąteczna polska tradycja: nabimbac się do nieprzytomności.

~Gość (80.188. * .244) 02.01.2020 10:16

Ciągle to samo. Dlaczego?

Bo sa rażąco niskie kary i niemoc w ich egzekwowaniu.

I to wszystko w katolickim kraju. Powinno być 10 000zł kary i przepadek samochodu na rzecz skarbu państwa. Jeżeli kierowca jechał nie swoim to do Chwilówki i niech spłaca właściciela. Ręczę, że pijanych byłoby mniej.