Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijana sobota na drogach

Każdy, kto będąc pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę i włącza się do ruchu drogowego popełnia przestępstwo. Jest zagrożeniem dla innych oraz siebie. Dzięki postawie obywateli udało się w porę zareagować i uniknąć tragedii.

Pijana sobota na drogach

- W sobotę około godziny 18.55 na ulicy Wielkopolskiej dzięki wzorowej postawie obywatelskiej naszych mieszkańców został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Jastrzębianin, widząc, jak kierujący usiłuje odjechać samochodem, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na policję, całą sytuację widział także inny świadek, który także zareagował. 53-latek kierował pojazdem, mając 2 promile w wydychanym powietrzu. Pojazd został odholowany, a prawo jazdy zostało zatrzymane - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu.

Z kolei około godziny 21.00 na ulicy Ruchu Oporu kobieta, widząc, jak kierujący osobówką uderza w inny pojazd, także natychmiast zaalarmowała policjantów. Sprawca zdarzenia uciekł. Mundurowi ustalili jednak jego adres zamieszkania i sprawdzili, kto z rodziny mógł jechać samochodem. Odnaleźli 57-letniego kierowcę, który miał 2 promile w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, około godziny 22.15 dyżurny jastrzębskiej jednostki otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Pracownik ochrony otrzymał od nieznanego mu mężczyzny kluczyki od pojazdu kierowcy, który spowodował kolizję na parkingu z informacją, że ten był nietrzeźwy. Przybyli na miejsce mundurowi odnaleźli pijanego 38-latka, który miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].