Pijana sobota na drogach

Każdy, kto będąc pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę i włącza się do ruchu drogowego popełnia przestępstwo. Jest zagrożeniem dla innych oraz siebie. Dzięki postawie obywateli udało się w porę zareagować i uniknąć tragedii.

Pijana sobota na drogach

- W sobotę około godziny 18.55 na ulicy Wielkopolskiej dzięki wzorowej postawie obywatelskiej naszych mieszkańców został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Jastrzębianin, widząc, jak kierujący usiłuje odjechać samochodem, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na policję, całą sytuację widział także inny świadek, który także zareagował. 53-latek kierował pojazdem, mając 2 promile w wydychanym powietrzu. Pojazd został odholowany, a prawo jazdy zostało zatrzymane - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu.

Z kolei około godziny 21.00 na ulicy Ruchu Oporu kobieta, widząc, jak kierujący osobówką uderza w inny pojazd, także natychmiast zaalarmowała policjantów. Sprawca zdarzenia uciekł. Mundurowi ustalili jednak jego adres zamieszkania i sprawdzili, kto z rodziny mógł jechać samochodem. Odnaleźli 57-letniego kierowcę, który miał 2 promile w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, około godziny 22.15 dyżurny jastrzębskiej jednostki otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Pracownik ochrony otrzymał od nieznanego mu mężczyzny kluczyki od pojazdu kierowcy, który spowodował kolizję na parkingu z informacją, że ten był nietrzeźwy. Przybyli na miejsce mundurowi odnaleźli pijanego 38-latka, który miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].